Hotel Ruskovets Resort 4*
Добриниште - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Hotel Ruskovets Resort
   
Тип на сместување Период / Цена по апартман
Ниска сезона Средна сезона Висока сезона Нова  Година
ВИД НА СОБА Регуларни кревет Дополнителен кревет балкон клима Спална соба дневна Чајна кујна Мин. престој Капацитет на сместување 01.12-20.12.2018
17.02-31.03.2019
20.01-16.02.2019    21.12-27.12.2018  
02.01-19.01.2019
28.12.2018-01.01.2019
(4 ноќи)
BB BB ВВ ВВ
Апартман "Junior Suite" (2+1)  2 1 да да 1 да да 2 2+1 71.5 76 83 125.5
 Вила "Comfort"   (2+1) 2 1 да да 1 да да 2 2+1 87.5 93.5 101 153
Апартман "Senior Suite" (4+1) 4 1 да  да 2 да да 4 4+1 106 114 124.5 187.5
Вила   “Family Comfort" (4+2 или 5+1) 4 2 да да 2 да да 4 4+2 114 120 132.5 200


*Мин. престој за висока сезона и Нова Година - 4 ноќевања, за средна и за ниска сезона - 3 ноќевања 
Попусти и доплати:
- Едно дете до 13.99 години на дополнителен кревет Бесплатно - на база BB (ноќевање со појадок)
- Едно дете на возраст од 14 до 17.99,години на дополнителен кревет во сите видови апартмани и вили 11,50 EUR - по ноќ
Второ дете до 3.99 години сместено во бебешко креветче (baby cot) 6 EUR - по ноќ
Второ дете на возраст од 14 до 17.99,години – само во Villa "Family Comfort" 11,5 EUR - по ноќ
Возрасен на дополнителен кревет во Villa "Family Comfort" 50 % од цената за возрасен на редовно легло
SGL & SGL+1 дете до 13.99 години – само во "Junior Suite" 80 % од цената на собата
Доплата за "Mountain View" за сите типови соби - 10 EUR по ноќ

*Софата во апартманите е само за деца до 13.99 години. За деца над 14 години обезбедуваме дополнителен кревет.
Доплата за вечера на шведска маса / над 25 лица / ; избор од 3 вида јадења / над 25 лица / Висока сезона - 17 EUR за возрасни / 8.50 EUR за деца на возраст 4 до 13.99; Средна / Ниска сезона - 14.50 EUR за возрасни/ 7 EUR за деца на возраст од 4 до 13.99.години
Новогодишна вечера - 150€/возрасен, 75€/дете од 4-13,99 (Задолжително)

Божиќна вечера - 35€/ возрасен, 23€/ дете од 4-13,99 (Незадолжителна)
Минимум престој: За време на Божиќ - 4 ноќевања, за време на Нова Година - 4 ноќевања
E.B – Раните резервации/ не се комбинираат со Акциите за време на Нова Година, во Висока и Средна сезона. Попустот се пресметува на резервации кои се на BB ( ноќевање со појадок), за ниска, средна и висока сезона, освен за Нова Година. Откажување на платена резервација за рана уплата без пенали е возможна до 30.11.2018, после тој термин операторот задржува пенали – 50% од вкупниот износ на секоја откажана резервација.

- Туристичката такса се наплаќа на рецепција во хотелот.
20% Попуст за резервации направени и уплатени 50% до 30.09.2018
15% Попуст за резервации направени и уплатени 50% до 30.10.2018
10% Попуст за резервации направени и уплатени 50% до 30.11.2018
Акциите не може да се комбинираат со уплатите за рана резервација во висока, средна сезона и за Нова Година.

Акции:
7=6 за престој во средна и висока сезона.
6=5 за престој во ниска сезона. Бесплатниот ден е последниот ден од престој.

 

Галерија

Hotel Ruskovets Resort Hotel Ruskovets Resort Hotel Ruskovets Resort Hotel Ruskovets Resort Hotel Ruskovets Resort Hotel Ruskovets Resort Hotel Ruskovets Resort Hotel Ruskovets Resort