ЦЕЛОСНА ПОНУДА

Complex Ruskovets Termal Spa & Ski resort 4*
Добриниште - Бугарија
Есен 2019
ЗЛАТНА ЕСЕН ВО РУСКОВЕЦ РЕСОРТ!
Пакети на база ноќевање со појадок, СПА & Велнес со минерална вода при мин. 2 ноќевања
1 Септември – 28 Ноември 2019
Hotel Ruskovets Resort
o Затворен хотелски комплекс на падините на Пирин, само на 6 км. од Банско.
o Избор меѓу комфортни хотелски апартмани и фамилијарни куќи/вили
o Бесплатна СПА зона за гости на хотелот со сауна, парна бања и минерална вода во базените
o Бесплатен паркинг
   
ТИП СМЕСТУВАЊЕ
/редовни + доп. легла/
BB
Цена во евра по ноќ за апартман или вила, ноќевање со појадок, СПА & Велнес со минерална вода и  паркинг
01.09. – 28.11.2019
ХОТЕЛСКИ ДЕЛ
Junior Suite за 2-ца возрасни, / 1 спална соба, 60 кв.м., 2 редовни + 1 дополнителен кревет 63 €
Senior apartmеnt за 2-ца вoзрасни и 2 деца до 13.99 г./ 2 спални, 80 кв.м., 4 редовни + 1 дополнителен кревет /  
98 €
 
ВИЛИ
Comfort Villa за 2 возрасни/ 1 спална соба, 98 кв.м., 2 редовни + 1 дополнителен кревет /  79 €
Comfort Family Villa за 2 возрасни и 2 деца под 13,99/ 2 спални, 118 кв.м., 4 редовни + 1 дополнителен кревет /  105 €
Villa Family Lux за 4-ца  /4 редовни + 2 дополнителни кревета / 117 €
Доплата за вечера, по ноќ, по лице (по желба)
Вечера за дете 0 - 13.99 г.  7 €
Вечера за возрасен 13 €

ЦЕНИТЕ СЕ ВО ЕВРА, ЗА АПАРТМАН ИЛИ ВИЛА, ПО НОЌ ПРИ МИН. 2 НОЌЕВАЊА
 
Понудата вклучува:
o Сместување во одбраниот тип на апартман или вила, за гости на редовен кревет и 1 дете од 0 - 13.99 г. на дополнителен кревет
o Богат појадок во ресторанот.
o Вечерата се служи на шведска маса со минимум 25 гости кои престојуваат во хотелот или мени по избор со 3 опции
o Клима и мини-сеф во собите.
o Камин во секоја вила.
o Безжичен интернет низ целиот комплекс.
o Бесплатно користење на детски клуб со аниматори од 9:00 до 18:00 часот, а со придружба од родители до 21:00 часот.
o Фитнес сала со Techno Gym и поглед кон планината Пирин
o Затворен минерален базен со температура на вода 30 ° С. Затворен детски минерален базен со температура на водата 33 ° С.
o Надворешен дрвен џакузи со минерална вода и пространа тераса за сончање и релаксирање, со прекрасен панорамски поглед на Пирин.
o СПА зона: 2 парни бањи - сол и арома, сауна и топла клупа
o Паркинг до хотелската зграда и приватни места за паркирање до секоја вила.
 
Доплати:
НОЌЕВАЊЕ:
• Во цената не е вклучена туристичка такса од 0,51 евра по лице на ден, се плаќа на лице место во хотел.
• Доплата за камин (во сите типови вили) - 8 евра за едно полнење.

Хотелот го задржува правото да ги менува цените за време на државните празници и специјалните понуди.

ДОПЛАТИ ЗА ДЕЦА за сместување на база BB / ноќевање со појадок

• Ноќевање со појадок за едно дете од 0 до 13.99 години на дополнителен кревет е бесплатно во сите апартмани и вили.
• За второ дете од 0 до 3,99 години на дополнителен кревет (со или без бебешкo креветче) во апартман или вила, се доплаќаат 5 евра од ноќ. Бесплатно е сместување на второ дете само во Villa Family Lux.
• За второ дете од 4 до 13,99 години на дополнителен кревет во Comfort Villa и Comfort Family Villa, се доплаќаат 10 евра / за ноќевање за појадок. Сместувањето во Villa Family Lux е бесплатно
• Доплата за 5-то возрасно лице /над 14 г./ на дополнителен кревет во Senior apartment, Comfort Family Villa и Villa Family Lux - 50% од цената за возрасен на редовен кревет.
 

 

Галерија

Hotel Ruskovets Resort Hotel Ruskovets Resort Hotel Ruskovets Resort Hotel Ruskovets Resort Hotel Ruskovets Resort Hotel Ruskovets Resort Hotel Ruskovets Resort Hotel Ruskovets Resort