Хотел Riverside 4*
Банско - Бугарија
Јуни 2018
Riverside

Riverside Hotel е хотел со 4 звезди лоциран во центарот на Банско со прекрасен поглед на реката Глазне.
Хотелот располага со 80 соби,со 4 разлицни типови на соби:
33 Дупли економски соби
24 Дупли стандардни соби
9 Студија
9 Мазонети

Ние за гостите овозможуваме големо Лоби со бар и прекрасен камин,ресторан со капацитет од 120 гости , гости,конференциска сала со капацитет од 80 гости, Spa центар, превос до Гондола и назад.
Покрај тоа бесплатен паркинг и користење на WI-FI на целиот дел од хотелот.
Рецепција: Нашата рецепција ви стои на располагање 24 часа. Ве замолуваме слободно да не контактирате при какво било побарување или потреба. Ние ке се потрудиме да се адаптираме на сите ваши потреби. Нашиот персонал зборува 4 – Бугарски,Англиски,Грчки и Турски јазик.

СПА ЦЕНТАР: Спа центарот е отворен од 09:00 до 21:00. Spa понуди:
Внатрешен базен – кој стои на располагање на гостите без надоместок.
Масажи – доколку сакате да се релаксирате после напорен ден од скиање,нашиот центар за масажа ви стои на располагање со повеќе варианти на опуштање.
Сауна – Сауна е совршено место за зајакнување на срцето и прочистување на токсините од телото.
Парна бања – Овде може да го релаксирате телото на температура од 45степени.
Турска бања – Во оваа соба температурата е околу 50 степени. Овде може да добиете совршен пилинг и прекрасна масажа.
Џакузи – Прекрасно место за релаксирање во друштво.

Ресторан: Хотелот ви нуди прекрасна понуда од кафе до банкет за наколку стотици особи. Располага со прекрасна и разноврсна кујна.
Барот во лобито – Се наоѓа на приземјето пред рецепцијата. Отворен е од 7:00 AM to 24:00 AM. Прекрасната атмосвера ќе направи да се чуствувате како дома. Овој бар ќе се потруди за да ги задоволи потребите на секоја особа. Паркинг: Хотелот располага со паркинг простор и капацитет за сите гости.

   
ALL INCLUSIVE - ЈУНИ 2018
Тип на сместување НЕДЕЛА- ЧЕТВРТОК ВИКЕНД
ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА 37 евра 40 евра

ДВОКРЕВЕТНА ЕКОНОМИЧНА
2 лица

50 евра 54 евра
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРДНА
2 лица
52 евра 56 евра
ФАМИЛИЈАРНА 
3 лица 
70 евра 76 евра
МЕЗОНЕТ 
3 лица
73 евра 80 евра

Цените се однесуваат по соба за ноќевање на услуга All Inclusive, бесплатно користење на базен, сауна, парна бања, џакузи, Wi-Fi и паркинг. 
Попусти:
• Деца до 6 години се сместуваат бесплатно на дополнително легло во двокреветна соба
• Деца од 7 до 12 години на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст од цената за возрасни
• Деца над 13 години и возрасни на дополнително легло - 30% попуст од цената за возрасни
 
Програма на All Inclusive:
- 08:00 - 10:00 часот – Појадок на шведска маса или сет мени + кафе, чај и сок
- 12:30 - 14:00 часот – Ручек на шведска маса или сет мени
- 16:00 - 17:00 часот – Закуска
- 19:00 - 21:00 часот – Вечера на шведска маса или сет мени
- 12:00 - 21:00 часот - кафе, чај, соковеи, бугарски алкохол, вино и пиво

 

Галерија

Хотел Riverside Хотел Riverside Хотел Riverside Хотел Riverside Хотел Riverside