ЦЕЛОСНА ПОНУДА

Хотел БРЕЗА 4****- Терми Словенија

НОВА ГОДИНА ВО ТЕРМИ ОЛИМИЈА
29.12.2018 – 03.01.2019

РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ СО ГОЛЕМИ ПОПУСТИ
За рани резервации до 15.10.2018 - 25% попуст на Новогодишен пакет.
За рани резервации до 16.11.2018 - 15% попуст на Новогодишен пакет.
 
Hotel Breza
   
 
  Пакет 4 дена (3 ноќи)
3 x доручек , 2 x пансионска вечера + 1 x дочек на Нова година со вечера
Ваша заштеда Пакет 5 дена (4 ноќи)
4 x доручек, 3 x пансионска вечера + 1 x дочек на Нова година со вечера
Ваша заштеда
Редовна цена  479,00 €   529,00 €  
30% попуст до 16.10.2017 359,25 € 119,75 € 396,75 € 132,25 €
20% попуст до 15.11.2017 407,15 € 71,85 € 449,65 € 79,35 €

Цените се дадени по лице во 1 / 2 соба.
 
Пакетот вклучува:
Полупансион со шведска маса
wellness bag (пешкир и бањарка) во соба
шише со термална вода во соба
капење на базените во Wellness центарот Termalija Relax и Termalija Family Fun
влез во светот на сауните во Wellness центарот Termalija
капење на базените во Termi Tuhelj
aquaaerobik според програмата
утрински вежби
Selfness програми: Qi gong in Tai Chi, 6 лековити звучни вибрации, Olimski поздрав на сонцето, нордиска прошетка, јога
употреба на фитнес центарот
ноќно капење во Wellness центарот Termalija – петок и сабота
Новогодишна вечера со музика во живо
 
Доплати:
туристичка такса 2,00 € по лице на ден/ соба со балкон 5,00 € / полн пансион 12,00 € по лице на ден/ еднокреветна соба 25,00 € на ден / хотелски апартман 30 % додадена на цел пакет / дополнителен ден 56 € по лице.
 
Wellness доплати:
20,00 € по лице на ден за престој од понеделник до четврток
29,00 € по лице на ден за престој од петок до недела и празници
 
Попусти:
бесплатен престој за дете до 3,99 години со двајца возрасни во соба / деца од 4 – 4,99 години доплата за дочек на Нова година 69,00 € / 50 % за деца од 5 до 11,99 години на дополнително легло / 30 % за деца од 5 до 11,99 години на регуларно легло / 3 лица на дополнително легло - 15 %

Го задржуваме правото на промена на цените.