Лето 2018 - Грција - ПИЕРИА - Апартмани

Под планината Олимп, која според митологијата била домот на боговите, се протега регионот – Пиериа. Богат со многу природни убавини, археолошки ископини, остатоци од многуте цивилизации кои поминале низ него, овој регион самиот за себе го потврдува епитетот дека е “земја на боговите”. Доклоку сте размислувале да комбинирате одмор покрај море, со можност за рекреирање и уживање во планинската опкруженост, регионот Пиериа е вистинскиот избор за Вас! Широките плажи кои се простираат во должина повеќе од 70 километри, се вистински пример за чиста природна убавина. Златниот песок и рамниот предел ве водат до синото море, а наоколу ве опкружуваат листопадни и борови шуми. Главниот град на областа е Катерини, кој лежи помеѓу рамнината на Пиериа и подножјето кое се издига кон планината Олимп. Најпознати туристички места се веќе добро познатите: Олимпик Бич, Паралија, Лептокарија и Неи Пори.
Villa Magas Неи Пори
7 RO

Вилата Магас се наоѓа на 150м од песочната плажа, во убаво уреден двор.

од 122€

Повеќе
Villa Anastassios Неи Пори
7 RO

Вилата се наоѓа веднаш до вилата Магас. Има мал двор со зеленило и истата е идеална за пријатен одмор. Сите студија се на прв спрат.

од 119€

Повеќе
Villa Nikos Лептокариа

7 ноќевања

од 96€

Повеќе
Villa Janis Лептокариа
7 НОЌЕВАЊА

ВИЛА ЈАНИС се наоѓа во Лептокарија, во централниот дел на градот во близина на градскиот парк и плоштад. До плажа има 8мин пешачење.

од 39€

Повеќе
Villa Erato Лептокариа
7 RO

Вилата Ерато се наоѓа на главната улица I.Metaxa, која заврршува пред градската плажа и шеталиштето во Лептокарија, оддалеченa е само 50м од песочната плажа.

од 64€

Повеќе
Villa Elefteria Олимпик Бич
7 RO

Вила Елефтериа се наоѓа наспроти вила Акрополис во Олимпик Бич, на околу 150м од плажа

од 86€

Повеќе
Villa Atina Паралиа
7 НОЌЕВАЊА

ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица оддалечена 30 метри од плажа, сместена во самиот центар.

од 39€

Повеќе
Villa Melia Неи Пори

7 ноќевања

од 59€

Повеќе
Villa Aronis Неи Пори

7 ноќевања

од 59€

Повеќе
Villa Danos Лептокариа

7 ноќевања

од 59€

Повеќе