Лето 2018 - Грција - КАСАНДРА - Апартмани

Првиот крак Касандра, со низата туристички места и хотелски капацитети, кои како бисери се нижат покрај нејзините два брега, за многумина се издвојува како најатрактивен дел од Халкидики. Овој регион со своите специфични географски карактеристики: благ рељеф, зелени површини, борови шуми, прекрасни плажи и развиени туристички места, со години привлекува најголем број од странските туристи. Понудата на неговите најпознати летувалишта во годинашнава летна сезона, е сосема сигурно интересна понуда за најголемиот дел од македонските туристи. Дали вашето внимание ќе го привлече неповторливата Фурка, покрај заливот Термаикос, или пак познатите градчиња: Полихроно, Ханиоти и Пефкохори, покрај заливот Торонеос, воедно сигурно нема да згрешите. Изборот за одмор на Халкидики, е секогаш оној – вистинскиот.
Villa Flegos Фурка
7 RO

Villa Flegos е голем комплекс во форма на поврзани хациенди, кои во својот состав брои повеќе различки студија и апартмани

од 119€

Повеќе
Villa Stasha Полихроно
7 RO

Вилата STASHA Apartments се наоѓа во централниот дел на Полихроно, на оддалеченост од околу 190 метри од градската плажа.

од 112€

Повеќе
Villa Magda 2 Пефкохори

7 ноќевања

од 99€

Повеќе
Villa Dinira Фурка
7 RO

Лоцирана на првата улица која се протега низ долгиот брег на Фурка, вилата воедно се наоѓа на само 50 метри оддалеченост од песочната плажа.

од 124€

Повеќе
Villa Themelis Фурка
7 RO

Villa Themelis одличен објект кој се наоѓа на околу 350 метри оддалеченост од градската плажа и 150 метри од центарот на Фурка.

од 119€

Повеќе
Vila Armiriki Врасна

Вила Армирики се наоѓа во Врасна на 100метри оддалеченост од плажа, во нејзина близина има пекара, продавница, LIDL на 200метри, таверни, барови на плажа итн.

од 59€

Повеќе
Vila Thea Калитеа
7 НОЌЕВАЊА

Вила Thea се наоѓа на прекрасна локација измеѓу плажата и шеталиштето во Калитеа…

од 79€

Повеќе
Vila Poppis Калитеа
7 НОЌЕВАЊА

СТУДИЈА ПОППИС - А категорија – се наоѓаат во првиот ред на шеталиштето во Калитеа…

од 59€

Повеќе
Christina Ханоти
7 НОЌЕВАЊА

од 55€

Повеќе
Nikos Фурка
7 НОЌЕВАЊА

од 39€

Повеќе
Eleni Фурка
7 НОЌЕВАЊА

од 39€

Повеќе
Spanos Полихроно
7 НОЌЕВАЊА

од 39€

Повеќе
Galanis Афитос
7 НОЌЕВАЊА

од 115€

Повеќе
Gillis Неа Потидеа
7 НОЌЕВАЊА

од 75€

Повеќе
Yannis Афитос
7 НОЌЕВАЊА

од 55€

Повеќе
Minas Неа Флогита

7 ноќевања

од 35€

Повеќе
Ammos Калитеа

7 ноќевања

од 49€

Повеќе
Villa Sandy Пефкохори

7 ноќевања

од 69€

Повеќе
Poseidon Калитеа

7 ноќевања

од 99€

Повеќе
Elena Полихроно

7 ноќевања

од 59€

Повеќе
Meri Полихроно

7 ноќевања

од 59€

Повеќе
Reall Apartmani Полихроно

7 ноќевања

од 289€

Повеќе
Meropi Калитеа

7 ноќевања

од 59€

Повеќе
Dimitra Калитеа

7 ноќевања

од 49€

Повеќе
Janis Калитеа

7 ноќевања

од 59€

Повеќе
Villa Vergina Ханоти

7 ноќевања

од 79€

Повеќе
Villa Diamantis Ханоти

7 ноќевања

од 49€

Повеќе
Villa Panorama Ханоти

7 ноќевања

од 79€

Повеќе
Filomeni Пефкохори

7 ноќевања

од 59€

Повеќе
Chrouso Palace Паљури

7 или 10 ноќевања

од 190€

Повеќе
Villa Rafail Пефкохори

7 ноќевања

од 69€

Повеќе
Villa Magda 1 Пефкохори

7 ноќевања

од 59€

Повеќе
Sirtaki Сивири

7 ноќевања

од 49€

Повеќе
Agios Georgios Фурка

7 ноќевања

од 79€

Повеќе
Villa Alexandar Фурка

7 ноќевања

од 79€

Повеќе
Villa Eleni Фурка

7 ноќевања

од 49€

Повеќе
Haus Litea Неа Потидеа

7 ноќевања

од 90€

Повеќе
Bouzalis Неа Флогита

7 или 10 ноќевања

од 100€

Повеќе
Natalia Пефкохори

7 ноќевања

од 59€

Повеќе