ГРЦИЈА - СИТОНИА - Метаморфози

HOTEL OLYMPIC BIBIS

Положба: Хотелот се наоѓа на околу 170м. одалеченост од плажа, околу 15 минути пешачење до центарот на Метаморфози.
Сместување: сите соби се опремени со тоалет, фрижидер, балкон, клима, ТВ. Еден ден во неделата хотелот организира „грчка вечер“ со традиционална грчка музика.
Содржина: рецепција, ресторан, отворен базен, бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, рент а кар услуги, игралиште за деца, пинг-понг, фудбалско игралиште...
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Плажа: песочна
Спорт и забава: надворешен базен и базен за деца*** РАН БУКИНГ (до 28.02.2018): 20% ПОПУСТ (за поаѓања Мај, Јуни, Септември) / 15% ПОПУСТ (во Јули, Август)

HOTEL OLYMPIC BIBIS 2**+

СИТОНИЈА

МЕТАМОРФОЗИ

услуга по лице МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
термин 20 27 3 10 17 24 1 8 15 22 29 5 12 19 26 2 9 16
ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
По лице за 7 Ноќевања HB DBL ( 2+1) / 175 205 235 255 285 305 315 335 345 345 345 345 325 265 225 185 165
РАН БУКИНГ (до 28.02) / 140 164 188 204 228 260 268 285 294 294 294 294 277 226 180 148 132
FAMILY APP (2/2) / 199 229 279 299 339 359 399 419 439 439 439 439 409 329 269 219 189
РАН БУКИНГ (до 28.02) / 160 184 224 240 272 306 323 331 340 340 340 340 323 272 216 176 152
DBL (2+1): 1 дете 0-11,99 г. -100%  /  2 дете 0-5,99 г. -70% / 3 возрасен 12+ год. - 30%
FAMILY: 1 и 2 дете 0-11,99г. -100%  /  1 и 2 дете 12-15,99 г. -70%  /  3 возрасен 16+ год. -50% / 4 возрасен 16+ год. -70%
DBL (2+1): Максимум сместување 2возрасни+1дете или 3 возрасни. Дополнително може уште 1дете до 05.99год без посебен лежај (со доплата како за 2ро дете)
FAMILY APP (2/2): 2 одвоени соби со стандардни лежаи за 4 лица (1 брачен + 2 единечни) и 1 тоалет /  макс. сместување 4лица. Можност за 5то лице со доплата
*** РАН БУКИНГ (до 28.02.2018): 20% ПОПУСТ (за поаѓања Мај, Јуни, Септември) / 15% ПОПУСТ (во Јули, Август)- Цените се однесуваат за лице, во соба според табелата и за минимум престој од 7 ноќевања и услуга - полупансион (појадок и вечера)
- Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD)
- За резервација во хотелите е потребна уплата од минимум 30% од вкупната цена, а останатиот износ се доплаќа најдоцна 20 дена пред почетокот на хотелските услуги.
- Во основните цени не се пресметани попустите за Ран Букинг. Цената со попуст за рани резервации е дадена во редот под основната цена (црвено)
- За резервација на 2 последователни аранжмани (14 ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин/аранжман (не се комбинира со Early Booking !).

НАПОМЕНИ ЗА РАН БУКИНГ:
- Попустите за ран букинг (“Early Booking”) имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции.
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПОТРЕБНА Е НЕРЕФУНДАБИЛНА УПЛАТА ОД МИН. 50% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ, а целосна доплата се врши најдоцна 3 недели (20 дена) пред датумот на влез во хотел.
- Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање.
- Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени.
- Во случај на промена на веќе потврдена резервација (имиња, број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената.

ПОВРАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 35 EUR (возрасни); 25 EUR (деца 02-12г.) 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
- Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот период со 7,8 или 9 ноќевања, според табелите во ценовникот.
- Трошоци за организација на програмата

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
- Превоз до избраниот хотел во Грција (*** На барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите)
- Задолжително патничко осигурување
- Услуги како бесплатно користење лежалки и чадори  на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во подеталните описи на хотелот.
- Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци...

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3*хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.