ГРЦИЈА - СИТОНИА - Геракини

HOTEL SITHONIA MARE

Локација:
Грција / Халкидики / Ситонија / Геракини

Опис:
Хотелот се наоѓа на 3км од  Геракини и на само 150м оддалеченост од долгата песочна плажа. Во својот мал но убаво уреден двор нуди можност за одмор и релаксација, прекрасен базен покрај кој гостите можат бесплатно да користат лежалки и чадори. Хотелските содржини вклучуваат ресторан, интернет, бар покрај базен.

Сместување:
Реновираните соби се опремени со сопствена бања, клима уред, ТВ и нудат можност за сместување до 3 лица

Плажа:
песочна плажа на 150м од хотелот.

Услуга:
Полу Пансион ( појадок и вечера)- 15 % EBD на сите термини за резервации до 31.03.2017
За целосна уплата до 31.03.2017 - ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ - 20 € по соба


HOTEL SITHONIA MARE 3***
СИТОНИЈА услуга Месец МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
ГЕРАКИНИ термин 21 28 04 11 18 25 02 09 16 23 30 06 13 20 27 03 10 17
По лице за 7 Ноќевања HB DBL GV ( 2+1) / 159 179 209 219 239 249 259 269 269 269 269 269 249 219 179 149 129
РАН БУКИНГ (до 31.03) / 135 152 178 186 203 212 220 229 229 229 229 229 212 186 152 127 110
HB DBL SV ( 2+1) / 165 185 215 225 245 255 265 279 279 279 279 279 259 225 185 155 135
РАН БУКИНГ (до 31.03) / 140 157 183 191 208 217 225 237 237 237 237 237 220 191 157 132 115
1 дете 0-11,99 г. -100%  /  3 возрасен 12+ год. -30%
*** РАН БУКИНГ (резервации до 31.03.2017): 15% ПОПУСТ на цела сезона- Цените се во Евра, по лице за аранжман, а плаќањето е во денари по курс од 62мкд за 1 еур.
- Во основните цени не се пресметани попустите за Ран Букинг. Цената со попуст за рани резервации е дадена во редот под основната цена (црвено)
- За резервација потребна е уплата од мин. 30% од вкупната цена, а останатиот износ се доплаќа најдоцна 14 дена пред почетокот на аранжманските услуги *** (Освен за резервации во РАН БУКИНГ, кога условите се дефинирани поинаку, според забелешката подолу) ***
- За резервација на 2 последователни аранжмани (14ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин/аранжман (не се комбинира со Ран Букинг !)

Попустите за ран букинг (“Early Booking”) имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции. ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПО ПРИЛОЖЕНИТЕ УСЛОВИ ЗА РАН БУКИНГ ПОТРЕБНА Е НЕРЕФУНДАБИЛНА УПЛАТА ОД 50% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ, А ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА СЕ ВРШИ НАЈДОЦНА 3 НЕДЕЛИ (20ДЕНА) ПРЕД ДАТУМОТ НА ВЛЕЗ ВО ХОТЕЛ, освен за GOLDEN BEACH HOTEL каде целосна уплата до датумот на важност на попустот за Ран Букинг е ЗАДОЛЖИТЕЛНА.


ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

- Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот термин со 7 ноќевања, според табелите во ценовникот.
- Трошоци за организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

- Превоз до избраниот хотел во Грција (*** На барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите)
- Задолжително патничко осигурување.
- Услуги како бесплатно користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во подеталните описи на хотелот
- Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци....

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

- Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО.
- За резервација потребна е аконтациска уплата од минимум 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а останатиот износ се плаќа најдоцна 14 дена пред започнување на аранжманските услуги.
- Резервации и уплати може да се вршат само преку партнерската мрежа од агенции (субагенти) на Аса Тур. Директни резервации во Аса Тур не може да бидат направени од страна на крајните корисници, патниците.
- Плаќањето кон Аса Тур е безготовинско, односно може да биде извршено само со банкарски трансфер / трансакција.
- ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И АСА ТУР СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), АС - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.