ГРЦИЈА - ТАСОС - ЛИМЕНАРИА

HOTEL RALITSA

Apart & Hotel Ralitsa всушност претставува, специфичен објект за одмор во Лименарија. Лоциран во првата линија покрај синото море, овој хотел располага и со поголем број на соби и студија за сместување на своите гости. Во неговиот состав покрај единиците за сместување, објектот брои и мало лоби со рецепција, како и ресторан со дополнителни услуги за исхрана на заинтереираните гости. Основното сместување во студија од годинешнава понуда, им овозможува на нашите гости организација на комфорен одмор со сопствена или пак ресторанска исхрана во зависнот од нивниот избор. Близината на плажата и центарот на градот, се секако дополнителен императив за нив.- 18 % EBD на термини во Jуни & Септември за резервации до 31.03.2017
- 15 % EBD на термини во Јули & Август за резервации до 31.03.2017
За целосна уплата до 31.03.2017 - ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ - 20 € по соба


HOTEL RALITSA 2** 
ТАСОС услуга Месец МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
ЛИМЕНАРИЈА термин 21 28 3 10 17 24 01 10 19 28 06 15 24 02 09 16 23
По лице за 7 или 9 Ноќевања HB DBL ( 2+0) / / 169 189 219 239 319 349 359 369 369 359 329 179 149 129 119
РАН БУКИНГ (до 31.03) / / 139 155 180 196 271 297 305 314 314 305 280 147 122 106 98
DBL ( 2+1) / / 175 195 225 245 339 359 369 379 379 369 339 185 155 135 125
РАН БУКИНГ (до 31.03) / / 144 160 185 201 288 305 314 322 322 314 288 152 127 111 103
1 дете 0-11,99 год. -100% / 3 возрасен 12+ год. -30% / Користење на КЛИМА се доплаќа на рецепција - 3еур од ден
*** РАН БУКИНГ (до 31.03.2017): 18% ПОПУСТ (за поаѓања Јуни, Септември) / 15%ПОПУСТ (за поаѓања во Јули, Август)- Цените се во Евра, по лице за аранжман, а плаќањето е во денари по курс од 62мкд за 1 еур.
- Во основните цени не се пресметани попустите за Ран Букинг. Цената со попуст за рани резервации е дадена во редот под основната цена (црвено)
- За резервација потребна е уплата од мин. 30% од вкупната цена, а останатиот износ се доплаќа најдоцна 14 дена пред почетокот на аранжманските услуги *** (Освен за резервации во РАН БУКИНГ, кога условите се дефинирани поинаку, според забелешката подолу) ***
- За резервација на 2 последователни аранжмани (14ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин/аранжман (не се комбинира со Ран Букинг !)

Попустите за ран букинг (“Early Booking”) имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции. ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПО ПРИЛОЖЕНИТЕ УСЛОВИ ЗА РАН БУКИНГ ПОТРЕБНА Е НЕРЕФУНДАБИЛНА УПЛАТА ОД 50% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ, А ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА СЕ ВРШИ НАЈДОЦНА 3 НЕДЕЛИ (20ДЕНА) ПРЕД ДАТУМОТ НА ВЛЕЗ ВО ХОТЕЛ, освен за GOLDEN BEACH HOTEL каде целосна уплата до датумот на важност на попустот за Ран Букинг е ЗАДОЛЖИТЕЛНА.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

- Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот термин со 7 ноќевања, според табелите во ценовникот.
- Трошоци за организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

- Превоз до избраниот хотел во Грција (*** На барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите)
- Задолжително патничко осигурување.
- Услуги како бесплатно користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во подеталните описи на хотелот
- Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци....

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

- Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО.
- За резервација потребна е аконтациска уплата од минимум 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а останатиот износ се плаќа најдоцна 14 дена пред започнување на аранжманските услуги.
- Резервации и уплати може да се вршат само преку партнерската мрежа од агенции (субагенти) на Аса Тур. Директни резервации во Аса Тур не може да бидат направени од страна на крајните корисници, патниците.
- Плаќањето кон Аса Тур е безготовинско, односно може да биде извршено само со банкарски трансфер / трансакција.
- ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И АСА ТУР СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), АС - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.