ЦЕЛОСНА ПОНУДА

ГРЦИЈА - ЈОНСКИ БРЕГ - Парга

Hotel Alkyon

J

Парга се наоѓа на Јонското море, во областа Епир, на околу 60 км на југ од градот Јанина. Плажите во Парга имаат кристално чиста вода и зелена околина. Градската плажа е песочна, чиста а во нејзина близина се наоѓа островче одлично за опуштање до кое може да допливате. Плажата Valtos Beach се наоѓа на 2 км од центарот на Парга. Долга песочна плажа која е најпопуларна меѓу туристите бидејќи има прекрасни таверни и барови. Погледот од Валтос е навистина единствен: високо на левата страна е импозантниот дворец, а десно погледот е кон морето и блиските острови Паксос и Антипаксос кои може да ги посетите со бродче. Парга е навистина специфично, но сепак прекрасно место за незаборавен одмор.

Хотел ” Alkyon” се наоѓа во централниот дел на Парга, и оваа година е комплетно реновиран.
Хотелот располага со двокреветни и трокреветни соби. Собите располагаат со клима (вклучена во цена ), интернет, сеф. Исто така во склоп на хотелот има надворешен базен , чие што користење е бесплатно за гостите на хотелот.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2019

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 50% аконтација.

Ценовник

Период Ноќевања Цена по лице BB Цена по лице HB Коментар
22.05-29.05.2019 7 ноќи 119 175 ПРОМО
29.05-05.06.2019 7 ноќи 129 185 ПРОМО
05.06-12.06.2019 7 ноќи 149 205  
12.06-19.06.2019 7 ноќи 159 215  
19.06-26.06.2019 7 ноќи 189 245  
26.06-03.07.2019 7 ноќи 219 275  
03.07-10.07.2019 7 ноќи 249 305  
10.07-17.07.2019 7 ноќи 329 385  
17.07-24.07.2019 7 ноќи 329 385  
24.07-31.07.2019 7 ноќи 329 385  
31.07-07.08.2019 7 ноќи 329 385  
07.08-14.08.2019 7 ноќи 329 385  
14.08-21.08.2019 7 ноќи 329 385  
21.08-28.08.2019 7 ноќи 329 385  
28.08-04.09.2019 7 ноќи 278 334  
04.09-11.09.2019 7 ноќи 249 305  
11.09-18.09.2019 7 ноќи 189 245  
18.09-25.09.2019 7 ноќи 159 215 ПРОМО
25.09-02.10.2019 7 ноќи 139 195 ПРОМОВо цената е вклучено:
-7 ноќевања со појадок
-Користење на клима уред
-Wi-Fi / Сеф
За уплатени два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминoт со пониска цена

Доплати:
-1 во дете 0-5.99 Бесплатно – не користи легло
-2 ро дете 0-11.99 години во трокреветна соба БЕСПЛАТНО
-Трет возрасен во трокреветна соба -10eur на ден
- Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Парга чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Парга:

Сопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Парга:

Битола(Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “Атлас Корпорешн“

Време на поаѓање за Парга:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска станица транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)