ГРЦИЈА - СИТОНИА - Метаморфози

HOTEL GOLDEN BEACH

Локација: Грција / Халкидики / Ситониа / Метаморфози
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, лоби бар, градина, базен, детски базен, бежичен интернет
Опис: Хотелот се наоѓа на оддалеченост од 150 метри, од центарот на градот и во непосредна близина на градската плажа на Метаморфози. Хотелот располага со сите наброени содржини, а особено се истакнува со добриот сервис и квалитетна исхрана.
Сместување: Собите се двокреветни и трокреветни, опремени со TV, клима уред, фрижидер и балкон.
Плажа: околу 50m оддалечена од хотелот
Спорт и забава: базен, спорт на плажа и организирани вечери со музика
Услуга: AI Light (Се вклучено - Light)*** РАН БУКИНГ (до 28.02.2018): 15% ПОПУСТ (за поаѓања Мај, Септември) / 10% ПОПУСТ (во Јуни, Јули, Август)

HOTEL GOLDEN BEACH 3***

СИТОНИЈА

МЕТАМОРФОЗИ

услуга Месец МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
термин 20 27 3 10 17 24 1 8 15 22 29 5 12 19 26 2 9 16
ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
По лице за 7 Ноќевања AI Light DBL ECO GF (2+1) 189 209 239 279 299 339 359 409 459 459 459 459 459 419 369 319 259 209
РАН БУКИНГ (до 28.02) 161 178 216 252 270 306 324 369 414 414 414 414 414 378 333 272 221 178
DBL (2+1) 209 229 249 299 319 359 379 429 479 479 479 479 479 439 389 339 279 229
РАН БУКИНГ (до 28.02) 178 195 225 270 288 324 342 387 432 432 432 432 432 396 351 289 238 195
FAMILY (2+2) 229 249 269 319 349 379 409 469 529 529 529 529 529 469 409 359 299 249
РАН БУКИНГ (до 28.02) 195 212 243 288 315 342 369 423 477 477 477 477 477 423 369 306 255 212
деца 0-13,99 г. -100%  /  деца 14-15,99 г. -70%  /  3 возрасен 16+ год. -50%
DBL  (2+1): Соби со 1 брачен кревет + 1единечен кревет / макс. сместување 3ADL + 1CHD (05.99) или 2ADL + 2CHD (до 15.99 & 5.99) - 1 дете дели лежај со родители
*** РАН БУКИНГ (до 28.02.2018): 15% ПОПУСТ (за поаѓања Мај, Септември) / 10% ПОПУСТ (во Јуни, Јули, Август)- Цените се однесуваат за лице, во соба според табелата и за минимум престој од 7 ноќевања и услуга - полупансион (појадок и вечера)
- Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD)
- За резервација во хотелите е потребна уплата од минимум 30% од вкупната цена, а останатиот износ се доплаќа најдоцна 20 дена пред почетокот на хотелските услуги.
- Во основните цени не се пресметани попустите за Ран Букинг. Цената со попуст за рани резервации е дадена во редот под основната цена (црвено)
- За резервација на 2 последователни аранжмани (14 ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин/аранжман (не се комбинира со Early Booking !).

НАПОМЕНИ ЗА РАН БУКИНГ:
- Попустите за ран букинг (“Early Booking”) имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции.
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПОТРЕБНА Е НЕРЕФУНДАБИЛНА УПЛАТА ОД МИН. 50% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ, а целосна доплата се врши најдоцна 3 недели (20 дена) пред датумот на влез во хотел.
- Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање.
- Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени.
- Во случај на промена на веќе потврдена резервација (имиња, број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената.

ПОВРАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 35 EUR (возрасни); 25 EUR (деца 02-12г.) 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
- Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот период со 7,8 или 9 ноќевања, според табелите во ценовникот.
- Трошоци за организација на програмата

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
- Превоз до избраниот хотел во Грција (*** На барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите)
- Задолжително патничко осигурување
- Услуги како бесплатно користење лежалки и чадори  на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во подеталните описи на хотелот.
- Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци...

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3*хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.