ГРЦИЈА - ТАСОС - Скала Потамиа

Hotel Achilion

A

Хотел Ахилион е 3 - ѕвезден хотел, лоциран во Скала Потамиа на 800 метри од Golden Beach.

Капацитет:

Хотелот раполага со 32 соби, надворешен базен, бар на базен, а во собите сеф. 

Услуги:

Бесплатен доручек, бесплатно Wi - Fi, ТВ, мал фрижидер, бесплатен паркинг.

Клима уред - доплата 7 евра на ден.

Опис на соби:

Постојат соби со поглед на море, соби со поглед на планина и соби со поглед на планина и море.-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

Ценовник

Hotel Achilion 3* Skala Potamia Цена за 2 лица
на 800 m од плажа
Термин Услуга Клима уред Wi-Fi Интернет Double room
31.05-07.06.2019 7 BB доплата 7 еур на ден БЕСПЛАТНО 179 €
07.06-14.06.2019 7 BB 199 €
14.06-21.06.2019 7 BB 229 €
21.06-28.06.2019 7 BB 279 €
28.06-05.07.2019 7 BB 309 €
05.07-12.07.2019 7 BB 329 €
12.07-19.07.2019 7 BB 329 €
19.07-26.07.2019 7 BB 365 €
26.07-02.08.2019 7 BB 365 €
02.08-09.08.2019 7 BB 365 €
09.08-16.08.2019 7 BB 365 €
16.08-23.08.2019 7 BB 365 €
23.08-30.08.2019 7 BB 329 €
30.08-06.09.2019 7 BB 299 €Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања на база ноќевање со појадок за 2 лица;
 • Користење на Wi-Fi;
 • Собите се двокреветни со балкон. Во собите е дозволено сместување на 2 возрасни и инфант (0-2г) со доплата од 10 еур на ден;
 • Kористење на базен;
 • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро;
 • Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале. Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса од 1,5 € по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот;
 • Превоз;
 • Патничко осигурување;
 • Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место.

Напомена за попусти:

 • Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!
 • Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
 • Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.
 • доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Доплатa за превоз:

 • Скопје 55€;
 • Штип 60€;
 • Битола 60€;
 • Велес 55 €;
 • Радовиш 60€;
 • Прилеп 60€;
 • Неготино 55€;
 • Струмица 60€;
 • Струга 60€;
 • Удово 55€;
 • Охрид 60€;
 • Граничен премин 55€.