ГРЦИЈА - КАСАНДРА - ХАНИОТИ

Hotel Plaza

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Ханиоти

Плажа: на 50m од хотелот, помеѓу хотелот и плажата има мал парк.

Услуга: Полупансион (појадок и вечера)

Интернет: Бесплатно wi-fi во собите и на плажа, приклучок за 1 уред. Интернет за втор уред во соба се плаќа 10 еур за 7 дена / за трет уред се плаќа 5 еур за 7 дена

Сместување: Хотелот располага со 24 соби- двокреветни и трокреветни, дел од собите се со поглед на море а другиот дел се со поглед на улица. Сите соби се опремени со мини фрижидер, интернет, сеф, телевизор, купатило со туш, балкон со масичка и 2 стола, клима уред.

Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата. 

Хотелски содржини:  Во приземјето на хотелот има таверна во која се служат појадокот и вечерата на шведска маса и бар во кој може да уживате во попладневните и вечерни часови.

Влегување во собите: после 13 часот по локално време;
Напуштање на собите: во 10 часот по локално време;


Појадокот се служи од 08:00 до 10:00 часот;
Вечерата се служи од 18:00 до 20:00 часот;

Мени
Појадок: кафе, млеко, чај, сок. Леб, палачинки, мед, мармелад, путер, кашкавал, салама, јајца, јогурт, corn flakes.
Вечера: домати, зелена салата, краставички, кромид, маслинки, цвекло, пченка, црвени и зелени пиперки, зелка. Фета, сос tzatziki.
Супа од риба или пилешка супа.
Макарони, компир, ориз, грашок или грав. 
Пилешко, свиснко месо, риба, котлети, паста со мелено месо - секој втор ден. 
Десерт само за време на вечера -до 15 јули овошно желе или портокал, после 15 јули лубеница.

Дневната комбинација од наведените јадења е по избор на хотелот.

Термин Услуга Double Sea Side View Double room with Sea View Double room with Sea View + ex.bed Triple Room with Sea View
Услуга: Ноќевање со појадок и вечера
21.05-28.05.2017 7 HB 109 119 119 139
28.05-04.06.2017 7 HB 129 139 139 159
04.06-11.06.2017 7 HB 149 159 159 179
11.06-18.06.2017 7 HB 179 199 199 219
18.06-25.06.2017 7 HB 229 249 249 269
25.06-02.07.2017 7 HB 249 269 269 289
02.07-09.07.2017 7 HB 279 299 299 319
09.07-16.07.2017 7 HB 309 329 329 349
16.07-23.07.2017 7 HB 319 339 339 359
23.07-30.07.2017 7 HB 329 349 349 369
30.07-06.08.2017 7 HB 329 349 349 369
06.08-13.08.2017 7 HB 329 349 349 369
13.08-20.08.2017 7 HB 319 339 339 359
20.08-27.08.2017 7 HB 289 309 309 329
27.08-03.09.2017 7 HB 259 279 279 299
03.09-10.09.2017 7 HB 209 229 229 249
10.09-17.09.2017 7 HB 179 199 199 219
17.09-24.09.2017 7 HB 149 169 169 189
24.09-30.09.2017 6 HB 89 109 109 129

Цената е дадена по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера
Цените се дадени во евра за уплата во денари по курс 1 еур = 62 мкдЦената вклучува:

 • 7 ноќевања со појадок и вечера
 • БЕСПЛАТЕН Wi-Fi интернет во соба (приклучок за 1 уред)

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Доплати:

 • Клима уред се доплаќа 7 еур неделно (се плаќа во хотелот)
 • Интернет за втор уред во соба се плаќа 10 еур за 7 дена / за трет уред се плаќа 5 еур за 7 дена

Доплати и попусти за деца и трет возрасен

 • Прво дете до 0-5,99г. во Double соба без легло - БЕСПЛАТНО
 • Прво дете 0-11,99г. во Double соба со дополнително легло - плаќа 30% од цена за возрасен
 • Прво дете 0-11,99г. во Triple соба на редовно легло плаќа 50% од цена за возрасен
 • Второ дете 0-5,99г. во Triple соба без легло - БЕСПЛАТНО
 • Трет возрасен на редовно легло во Triple sea View соба плаќа 70% од цената за возрасен

Максимум сместување во соба

 • Double Sea Side View или Sea View - 2 возрасни + 1 дете до 5,99 години (не користи кревет)
 • Double Sea View + extra bed - 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години (дополнително легло) - хотелот располага со мал број на соби од ваков тип
 • Triple Sea View - 3 возрасни + 1 дете до 5,99 години (не користи кревет) или 2 возрасни и 2 деца - прво дете до 11,99 (редовно легло) и второ дете до 5,99 (не користи кревет)

Цената не вклучува
*Превоз 
*Патничко осигурување

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
 • Скопје 35€
 • Велес 35 €
 • Штип 40€
 • Радовиш 40€
 • Струмица 40€
 • Неготино 35€
 • Удово 35€
 • Граничен премин Богородица 35€
 • Битола 30€
 • Прилеп 30€
 • Струга 35€
 • Охрид 35€
 • Кичево 35€
 • Ресен 30€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. 
Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)

Агенцијата го задржува правото за промена на цените. Промената е валидна за нови направени резервации од датумот објавен над ценовникот

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:
Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
 • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):

 • 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори