ГРЦИЈА - КАСАНДРА - КАЛИТЕА

Hotel Maya Bay

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Калитеа
Хотелот има одлична локација, земајќи го во предвид фактот дека се наоѓа во близина на центарот на Калитеа, која истовремено нуди прекрасен поглед на Заливот Торонеос.
Во близина на хотелот се наоѓаат најпознатите ноќни клубови од овој регион, кои нудат разновидна програма.

Плажа: неполни 5 минути од песочна плажа.

Услуга: Ноќевање со појадок (шведска маса). Можност за доплата за вечера (дирекно во хотел) - на барање

Интернет: Бесплатно на бар / базен

Сместување: Стандардна Двокреветна соба - Double Standard Room 
Двокреветни стандардни соби имаат страничен поглед на море
*Вид на дополнително легло: кауч на пуштање, може да се сместат 2 деца до 11,99 години или 1 возрасен.
Сите соби се опремени со ТВ, мини бар, клима уред, телефон, фен за коса, LCD телефизор, сеф, софа (дополнително легло), балкон, купатило со туш

Хотелски содржини:  Надворешен базен (бесплатно), бар покрај базен, рецепција 24/7, игротека за деца, room service (со доплата), перална (со доплата)

За деца: Во склоп на хотелот има игортека за нашите најмали пријатели!

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.
Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

Термин Услуга Цена по лице
21.05-28.05.2017 7 BB 89
28.05-04.06.2017 7 BB 99
04.06-11.06.2017 7 BB 119
11.06-18.06.2017 7 BB 139
18.06-25.06.2017 7 BB 159
25.06-02.07.2017 7 BB 179
02.07-09.07.2017 7 BB 199
09.07-16.07.2017 7 BB 239
16.07-23.07.2017 7 BB 269
23.07-30.07.2017 7 BB 289
30.07-06.08.2017 7 BB 299
06.08-13.08.2017 7 BB 299
13.08-20.08.2017 7 BB 279
20.08-27.08.2017 7 BB 239
27.08-03.09.2017 7 BB 199
03.09-10.09.2017 7 BB 189
10.09-17.09.2017 7 BB 139
Прво дете од 0-11,99 години БЕСПЛАТНО

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкдЦената вклучува:
7 ноќевања со појадок - сместување во Double Standard Rooms
1-во дете до11,99 години - БЕСПЛАТНО

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Доплати:
2-ро дете од 0-11,99 години - доплата од 10€ на ноќ
3-т возрасен сместен на дополнително легло 14,5€ на ноќ

Цената не вклучува
*Превоз 
*Патничко осигурување

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
 • Скопје 35€
 • Велес 35 €
 • Штип 40€
 • Радовиш 40€
 • Струмица 40€
 • Неготино 35€
 • Удово 35€
 • Граничен премин Богородица 35€
 • Битола 30€
 • Прилеп 30€
 • Струга 35€
 • Охрид 35€
 • Кичево 35€
 • Ресен 30€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. 
Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:
Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
 • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):

 • 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори