ГРЦИЈА - КАСАНДРА - ПОЛИХРОНО

Polichrono Beach Hotel

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно

Плажа: Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња

Услуга: Ноќевање со појадок

Интернет: Бесплатно wi-fi на рецепција, бар и плажа

Сместување: Хотелот располага со соби на приземје, прв и втор кат.
Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило со туш, балкон.
Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.

Хотелски содржини: Хотелсот се простира на самата, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце.
Има сопствен ресторан во кој се служи појадокот.
Уживајте во освежителни пијалоци, кафе или мала ужина во барот хој е на рецепција или надворешниот бар на хотелот - на тераса со прекрасен поглед на заливот Торонеос.
Хотелот е лоциран на шеталиштето во Полихроно и е во близина на различни таверни, кафулиња и продавници.
Гостите можат да го користат јавниот простор за паркирање во близина.

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.
Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

Лежалките се достапни со купен пијалок од барот на плажа. 
Барот Ви нуди можност да направите и целодневна резервација за лежалки и истата е со доплата.

Термин Услуга Double Triple Quadraple Quadraple
ground floor
7 Ноќевања со појадок
21.05-28.05.2017 7 BB 79 89 99 65
28.05-04.06.2017 7 BB 99 109 119 85
04.06-11.06.2017 7 BB 119 129 139 105
11.06-18.06.2017 7 BB 139 149 159 125
18.06-25.06.2017 7 BB 159 169 179 145
25.06-02.07.2017 7 BB 189 199 209 175
02.07-09.07.2017 7 BB 209 219 229 195
09.07-16.07.2017 7 BB 239 249 259 225
16.07-23.07.2017 7 BB 259 269 279 245
23.07-30.07.2017 7 BB 279 289 299 265
30.07-06.08.2017 7 BB 289 299 309 275
06.08-13.08.2017 7 BB 289 299 309 275
13.08-20.08.2017 7 BB 279 289 299 265
20.08-27.08.2017 7 BB 269 259 269 235
27.08-03.09.2017 7 BB 199 209 219 185
03.09-10.09.2017 7 BB 159 169 179 145
10.09-17.09.2017 7 BB 149 159 169 135
17.09-24.09.2017 7 BB 129 139 149 115Цената вклучува:
• 7 ноќевања со појадок
• Wi-Fi интернет на рецепција, бар и плажа

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Доплати:

• Клима уред се доплаќа 5 еур на ден (се плаќа во хотелот)

 

Доплати:
• Клима уред се доплаќа 5 еур на ден (се плаќа во хотелот)
• Можност за доплата за вечера 8 еур по лице на ноќ (иста цена за возрасни и за деца)

Вечерата е на мени (главно јадење, салата и десерт)

 

Доплати и попусти за деца и трет возрасен
· Прво дете до 5,99г. во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО

· Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
· Второ дете до 5,99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
· Второ дете до 6-11,99 години во Triple room не користи легло плаќа 30%

· Прво дете до 11,99г. во Quadraple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
· Второ дете до 11,99 во Quadraple соба на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен
· Трето дете 0-11,99 во Quadraple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен

· Трет возрасен на редовно легло во Triple / Quadraple плаќа 50% од цената за возрасен
· Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасен

Максимум сместување
Double room - 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи легло)
Triple - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99 (второ дете не користи легло)
Quadraple - 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99 (трето дете не користи легло)

Минимум сместување
Double room - 2 возрасни
Triple room - 2 возрасни и 1 дете до 11,99
Quadraple room - 2 возрасни и 2 деца до 11,99 / 3 возрасни

Цената не вклучува
*Превоз
*Патничко осигурување

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
• Скопје 35€
• Велес 35 €
• Штип 40€
• Радовиш 40€
• Струмица 40€
• Неготино 35€
• Удово 35€
• Граничен премин Богородица 35€ • Битола 30€
• Прилеп 30€
• Струга 35€
• Охрид 35€
• Кичево 35€
• Ресен 30€
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена.
Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)