ГРЦИЈА - ЈОНСКИ БРЕГ - Врахос

Hotel Myrto

J

Хотелот се наоѓа на прв ред од плажа, на 20м далечина. Самиот хотел има двор со тревна површина, лоби и ресторан.
Собите располагаат со клима, ТВ, интернет, тоалет со туш кадичка и балкони кој странично гледаат према море.
Сите соби се двокреветни со единечни легла и не располагаат со дополнително легло за дете. На плажа на секоја соба му следи 2 лежалки, во последните редови.

Гпс координати: 39.177421, 20.547015

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 50% аконтација.-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019
-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2019


Ценовник

ХОТЕЛ МИРТО - ВРАХОС
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК
Термини Ноќевања  Цена во Евра по лице Промо цени на кој не следува попуст
22.05-29.05.2019 7 69 Промо цена
29.05-05.06.2019 7 89 Промо цена
05.06-12.06.2019 7 109  
12.06-19.06.2019 7 139  
19.06-26.06.2019 7 159  
26.06-03.07.2019 7 179  
03.07-10.07.2019 7 209  
10.07-17.07.2019 7 229  
17.07-24.07.2019 7 239  
24.07-31.07.2019 7 239  
31.07-07.08.2019 7 239  
07.08-14.08.2019 7 239  
14.08-21.08.2019 7 239  
21.08-28.08.2019 7 219  
28.08-04.09.2019 7 199  
04.09-11.09.2019 7 159  
11.09-18.09.2019 7 119  
18.09-25.09.2019 7 89 Промо цена
25.09-02.10.2019 7 69 Промо цена– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

  • Доплата за еднокреветна соба 80 % од сумата за второто лице
  • Можност за доплата за вечера 8 евра по лице на ден, и доплатата е на лице место во хотелот

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

Битола(Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно
– Лица постари од 63год – попуст од 10еур

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “Атлас Корпорејшн“

Време на поаѓање за Врахос:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)