Murite Club Hotel 4*


Murite Club Hotel 4*
Murite Club Hotel 4*
Банско - Бугарија
Зима 2019 / 2020
Murite Club Hotel
   
Тип на сместување 01.12.2019 - 19.12.2019 
21.02.2020 - 11.04.2020 
HB
20.12.2019 - 27.12.2019 
02.01.2020 - 18.01.2020 
HB
28.12.2019-01.01.2020 
HB
19.01.2020-20.02.2020
HB
По лице во  двокреветна стандард соба во   
Orchidea зграда
 22,50 евра  33,00 евра  46,00 евра  30,50 евра
Еднокреветна стандард соба во
Orchidea зграда
33,50 евра 49,50 евра  69,00 евра  46,00 евра
По лице во апартман со една спална соба во
Orchidea зграда
26,00 евра 36,50 евра  53,00 евра  34,00 евра
По лице во апартман со две спални соби во
Orchidea зграда
 22,50 евра   33,00 евра  46,00 евра  30,50 евра
По лице во апартман со три спални соби во
Orchidea зграда
22,50 евра 33,00 евра  46,00 евра  30,50 евра
По лице со двокреветна delux соба во Azalia зграда 26,00 евра   37,50 евра  54,00 ерва  35,00 евра
Еднокреветна Deluxe соба во Azalia зграда  38,50 евра  56,00 евра  80,50 евра  52,50 евра
По лице во апартман со една спална соба во
Azalia зграда
 30,50 евра  42,00 евра  62,00 евра  39,50 евра
По лице во апартман со две спални соби во 
Azalia зграда
 26,00 евра  37,50 евра  54,00 евра  35,00 евра
По лице во апартман со три спални соби во
Azalia зграда
 26,00 евра  37,50 евра   54,00 евра  35,00 евра
www.murite.bg

Цената е дадена по лице на ден на база полупансион(појадок и вечера)

 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера.
- Бесплатно користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, џакузи, wi-fi на рецепција, детски клуб, бесплатен превоз до првата станица на ски гондолата – со закажување на рецепција.

*Минимум престој 4 ноќевања за периодот 28.12.2019 - 01.01.2020!
 
Капацитет на сместување:
- Еднокреветна соба Orchidea/Azalia – 1 лице
- Двокреветна соба Orchidea/Azalia – 2 лица
- Апартман со една спална соба Orchidea/Azalia – минимум 2 лица, максимум 2+2 лица
- Апартман со две спални соби Orchidea/Azalia – минимум 4 лица, максимум 4+2 лица
- Апартман со три спални соби Orchidea/Azalia – минимум 6 лица, максимум 6+2 лица 

Попусти и доплати:
- Туристичка такса 1 евро по лице на ден.
- Деца до 5.99 години – БЕСПЛАТНО!
- Дете од 5.99 - 13.99 на стандардно легло – 50% попуст (во двокреветна соба Orchidea/Azalia)
- Прво дете од 5.99 - 13.99 на дополнително легло – БЕСПЛАТНО!
- Второ дете од 5.99-13.99 на дополнително легло - 50% попуст.
- Возрасен на дополнително легло - 50% попуст.
- Доплата за All Inclusive – 8 евра за возрасен на ден, 4 евра за деца од 5.99 – 13.99 години на ден.
- Доплата за Новогодишна Вечера (задолжителна) 69 евра за возрасни и 35 евра за деца 5,99 - 13,99 на ден.
- Доплата за Божиќна Вечера - 29 евра за возрасни и 17,50 евра за деца 5,99 - 13,99 на ден. 

ПОПУСТ
20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.09.2019!
15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.10.2019!
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 16.11.2019!

Попустите за рана уплата не се валидни во период од 28.12.2019 – 01.01.2020!
Попустите за рана уплата не важат за доплатите!

АКЦИЈА
7=6, 14=12 валидни за датуми на престој: 01.12.2019 – 19.12.2019 и 19.01.2020 – 11.04.2020

Акцијата е валдина само за попустот од 10% за рана уплата.
Акцијата не е валдина за доплатите.

 

Галерија

 

Murite Club Hotel 4*

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+