Hotel Riverside 4*


Hotel Riverside 4*
Хотел Riverside 4*
Банско - Бугарија
Зима 2019 / 2020
Riverside

Riverside Hotel е хотел со 4 звезди лоциран во центарот на Банско со прекрасен поглед на реката Глазне.
Хотелот располага со 80 соби,со 4 разлицни типови на соби:
33 Дупли економски соби
24 Дупли стандардни соби
9 Студија
9 Мазонети

Ние за гостите овозможуваме големо Лоби со бар и прекрасен камин,ресторан со капацитет од 120 гости , гости,конференциска сала со капацитет од 80 гости, Spa центар, превос до Гондола и назад.
Покрај тоа бесплатен паркинг и користење на WI-FI на целиот дел од хотелот.
Рецепција: Нашата рецепција ви стои на располагање 24 часа. Ве замолуваме слободно да не контактирате при какво било побарување или потреба. Ние ке се потрудиме да се адаптираме на сите ваши потреби. Нашиот персонал зборува 4 – Бугарски,Англиски,Грчки и Турски јазик.

СПА ЦЕНТАР: Спа центарот е отворен од 09:00 до 21:00. Spa понуди:
Внатрешен базен – кој стои на располагање на гостите без надоместок.
Масажи – доколку сакате да се релаксирате после напорен ден од скиање,нашиот центар за масажа ви стои на располагање со повеќе варианти на опуштање.
Сауна – Сауна е совршено место за зајакнување на срцето и прочистување на токсините од телото.
Парна бања – Овде може да го релаксирате телото на температура од 45степени.
Турска бања – Во оваа соба температурата е околу 50 степени. Овде може да добиете совршен пилинг и прекрасна масажа.
Џакузи – Прекрасно место за релаксирање во друштво.

Ресторан: Хотелот ви нуди прекрасна понуда од кафе до банкет за наколку стотици особи. Располага со прекрасна и разноврсна кујна.
Барот во лобито – Се наоѓа на приземјето пред рецепцијата. Отворен е од 7:00 AM to 24:00 AM. Прекрасната атмосвера ќе направи да се чуствувате како дома. Овој бар ќе се потруди за да ги задоволи потребите на секоја особа. Паркинг: Хотелот располага со паркинг простор и капацитет за сите гости.

   
ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ УСЛУГА A B C D E  
06.01.2020 - 19.01.2020
25.02.2020 – 09.03.2020
20.01.2020 – 24.02.2020 22.12.2019 - 26.12.2019
02.01.2020 - 05.01.2020
27.12.2019-01.01.2020 02.12.2019 - 21.12.2019
10.03.2020 – 12.04.2020
 
ЕДНОКРЕВЕТНА (1+1 дете) BB 38.00 € 43.00 € 45.00 € 77.00 € 33.00 € Цена по лице
HB 45.00 € 50.00 € 52.00 € 84.00 € 40.00 €
ДВОКРЕВЕТНА СОБА ЗА 2 ЛИЦА BB 48.00 € 55.00 € 61.00 € 106.00 € 40.00 € Цена за 2 лица
HB 62.00 € 69.00 € 75.00 € 119.00 € 52.00 €
ДВОКРЕВЕТНА/SUPERIOR BB 55.00 € 62.00 € 67.00 € 113.00 € 45.00 €
ДВОКРЕВЕТНА/TWIN (2+1 дете) HB 69.00 € 76.00 € 80.00 € 126.00 € 57.00 € Цена за 2 лица
ФАМИЛИЈАРНА СОБА (2+2 деца) BB 60.00 € 67.00 € 70.00 € 122.00 € 47.00 € Цена за 2 лица
HB 74.00 € 80.00 € 84.00 € 135.00 € 62.00 €
ДУПЛЕКС (2+2 деца) BB 60.00 € 67.00 € 70.00 € 122.00 € 47.00 € Цена за 2 лица
HB 74.00 € 80.00 € 84.00 € 135.00 € 62.00 €
МИНИМУМ ПРЕСТОЈ 3 ноќевања 4 ноќевања 3 ноќевања 3 ноќевања 2 ноќевања  
 
Попусти и доплати:
- Туристичка такса 1 евро по лице на ден.
- Доплата за Божиќна вечера 25.12.2019 – 34 евра за возрасни и 17 евра за деца 3-11.99 год. – задолжителна
- Доплата за Новогодишна вечера – 80 евра за возрасни и 40 евра за деца 3-11.99 год. – задолжителна.
- Деца до 5.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
- 1 дете до 5.99 год. со двајца возрасни на дополнително легло – 5 евра
- 1 дете до 11.99 год. со 1 возрасен на редовно легло – 100%
- 1 и 2 дете до 11.99 год. со двајца возрасни на дополнително легло – 50%
- Трет возрасен – попуст 30% 

АКЦИЈА
20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.09.2019
15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 31.10.2019
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.11.2019

7=6, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 за check in од 06.01.2020
5=4 за check in од 10.03.2020 (бесплатно е ноќевањето со најниска цена)

 

Галерија

Hotel Riverside 4*

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+