Hotel Lion 4*


Hotel Lion 4*
Хотел Lion 4*
Банско - Бугарија
Зима 2019 / 2020
Lion
   
Тип на сместување
Полупансион
28.12.2019 - 03.01.2020
HB
04.01.2020 - 10.01.2020
HB
14.12.2019 - 27.12.2019
11.01.2020 - 17.01.2020
25.01.2020 - 28.02.2020
HB
01.12.2019 - 13.12.2019
18.01.2020 - 24.01.2020
29.02.2020 - 31.03.2020
 HB
По лице во двокреветна соба 76,00 еур 53,50 еур 45,50 еур 42,00 еур
Еднокреветна соба 145,00 еур 81,50 еур 65,50 еур 60,00 еур
По лице во Family room 87,50 еур 75,50 еур 56,00 еур 49,00 еур
Апартман за 4 лица                         305,00 еур 224,50 еур 190,00 еур 172,50 еур
Возрасно лице на дополнително легло 57,50 еур 42,00 еур 34,00 еур 31,50 еур
www.lionbansko.com 

Цената е дадена по лице/апартман за ноќевање на база полупансион (појадок и вечера)

 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера – вклучени пијалоци во текот на вечерата: вино,пиво,вода и сок.
- Бесплатно користење на базен, фитнес, ски гардероба, превоз до првата станица на скијачките терени

Минимум престој од 5 ноќевања за сите периоди 

Капацитет на сместување:
- Еднокреветна соба - 1 лице
- Двокреветна соба - 2+1 лице
- Family room 2+2 лице
- Аппартман 4+1 лице 

Попусти и доплати:
- Деца до 3,99 год – БЕСПЛАТНО!
- Деца 4 - 11,99 год на дополнителен кревет - 50% од цената за дополнителен кревет
- Деца 4 - 11,99 год на регуларен кревет - 25% од цената за е регуларно легло
- Доплата за туристичка такса 1 еур по лице на ден.
- Користење на сауна, парна бања, џакузи, масажи – се плаќа во хотелот во моментот на користење на истите услуги.

Новогодишна вечера (Задолжителна) – 86,50 еур за возрасн, 43 еур за деца 4 - 11,99 години.
Божиќна вечера (Незадолжителна) - 52 еур за возрасен, 26 еур за деца 4 - 11,99 години. 

20 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.09.2019! 
10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.10.2019!

Попустот за рана резервација не важи за доплатите!

АКЦИЈА
7=6; 10=9; 14=12 за датуми на пристигнување од 29.02.2020 се до крајот на сезоната.

Акцијата се комбинира со попустот за рана уплата!

 

Галерија

 

Hotel Lion 4*

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+