Hotel Iceberg 4*


Hotel Iceberg 4*
Hotel Iceberg 4*
Банско - Бугарија
Зима 2019 / 2020
Hotel Iceberg
   
Вид на сместување 01.12.2019 – 20.12.2019
04.03.2020 – 07.03.2020
BB
14.01.2020 – 31.01.2020
17.02.2020 – 03.03.2020
BB
21.12.2019 – 27.12.2019 
04.01.2020 – 13.01.2020
01.02.2020 – 16.02.2020
BB
28.12.2019 – 03.01.2020
BB
По лице во двокреветна стандардна соба 17,00 евра 19,00 евра 22,50 евра 33,50 евра
Еднокреветна соба 29,50 евра 34,50 евра 38,00 евра 58,50 евра
По лице во двокреветна Супериор соба  19,00 евра 21,50 евра 25,00 евра 37,00 евра
Family Mansard за 4 лица  54,00 евра 64,50 евра 67,00 евра 111,50 евра
Голем апартман за 4 лица  68,00 евра 76,00 евра 80,50 евра 133,50 евра

Цената е дадена по лице/апартман по ден на база ноќевање со појадок


 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок (BB)
- Слободно користење на внатрешен базен, џакузи, фитнес, парна бања, ски-гардеробер за ски опрема, превоз до првата станица на ски-гондолата со закажување на рецепција, детско катче за играње, интернет во лоби бар.

Минимум престој 3 ноќевања во период од 28.12.2019 до 02.01.2020!
 
Капацитет на сместување:
- Еднокреветна соба – 1 лице
- Двокреветна соба – 2 лица
- Двокреветна супериор соба - 2 + 2 лица
- Family Mansard – 2 + 2 лица
- Голем апартман за 4 лица - 4 + 2 лица 

Попусти:
- Дете до 1.99 години - БЕСПЛАТНО.
- Прво дете од 2 – 5.99 години на дополнително легло со двајца возрасни – 70% попуст.
- Второ дете од 2 – 5.99 години на дополнително легло со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО на услуга ноќевање со појадок.
- Дете од 6 – 11.99 години на дополнително легло со двајца возрасни – 50% попуст.
- Возрасен на дополнително легло - 20% попуст. 

Доплата:
- Туристичка такса 1 евро по лице на ден.
- Вечера – 8 евра за возрасен по ден, 4 евра за деца до 11.99 години.
- Новогодишна вечера (задолжителна) 81 евро за возрасен, 35 евра за деца од 6 – 11.99 години (Вклучени алкохолни и безалкохолни пијалоци)
- Baby Cot – 6 евра на ден (на барање) 

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.11.2019!!!

АКЦИЈА
За денови преку недела:
4 ноќевања од Недела до Среда, едно ноќевање бесплатно за Четврток на база ноќевање со појадок – валидно за сите периоди, освен Новогодишниот период.
За викенди:
6=7 валидно за сите периоди, освен за периодот од 28.12.2019 – 03.01.2020!

 

Галерија

 

Hotel Iceberg 4*

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+