Hotel Complex Zara 4*


Hotel Complex Zara 4*
Hotel Complex Zara 4*
Банско - Бугарија
Зима 2019 / 2020
Хотел Complex Zara
   
Вид на сместување 01.12.2019-20.12.2019
09.03.2020 - 11.04.2020
HB
21.12.2019- 27.12.2019
HB
28.12.2018 – 02.01.2020 
HB
03.01.2020 - 11.01.2020
24.01.2020 - 22.02.2020
HB
12.01.2020 - 23.01.2020
23.02.2020 - 08.03.2020
HB
По лице во двокреветна  Standard соба 31,50 € 37,50 € 64,50 € 41,00 € 36,00 €
По лице во двокреветна Delux соба 36,00 € 42,00 € 69,00 € 46,00 € 41,00 €
По лице во апартман со една спална соба 42,00 € 48,00 € 75,00 € 51,00 € 46,50 €
По лице во апартман со две спални соби  42,00 € 48,00 € 75,00 € 51,00 € 46,50 €


Цената е дадена за ноќевање по лице со појадок и вечера ( HB ) 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера
- Користење на внатршен базен со детски дел, сауна, парна бања, фитнес, џакузи, relax соба, клуб за деца
- Остава за опремата за скијање
- Превоз до првата станица за скијачките терени (со закажување на рецепција)
- Wi – fi

Минимум престој од 3 ноќевања за период од 21.12.2019 – 27.12.2019!
Минимум престој од 5 ноќевања за период од 28.12.2019 – 02.01.2020!
Капацитет на сместување:
- Еднокреветна соба – 1 лице
- Двокреветна стандардна соба – 2 лица
- Двокреветна Delux соба – 2 + 2 деца до 11.99 години или 2 + 1 возрасен
- Апартман со една спална соба – 2 + 2 деца до 11.99 години или 2 + 2 возрасни
- Апартман со две спални соби - минимум 4 лица со полна уплата
- максимум 4 + 2 лица
Попусти и доплати:
- Туристичка такса 1 евро по лице на ден.
- дете до 5,99 години – бесплатно
- дете од 6 – 11,99 години на дополнително легло со 2 возрасни – 50% попуст
- дете од 6 – 11,99 години на регуларно легло со 1 возрасен – 30% попуст. Не важи за период од 28.12.2019 – 02.01.2020, каде детето плаќа полна цена.
- за еднокреветна соба –20% попуст од цената за соба
- возрасен на дополнително легло – 30% попуст
- сеф – 2,50 евра од ден - се плаќа на лице место
- папучи – 2 евра од папуча – се плаќа на лице место
- baby cot – 3 евра од ден – се плаќа на лице место

* Божиќна вечера на 25.12.2019 година (задолжителна) – 23 евра за возрасни, 12 евра за деца од 4 – 11,99 години.
* Новогодишна вечера во главна сала (задолжителна) – 75 евра за возрасни и 37 евра за деца од 4 – 11,99 години.
* Новогодишна вечера во дополнителна сала ( задолжителна) – 63,50 евра за возрасен и 31 евро за деца од 4 – 11,99 години.
- Гостите ќе добијат доручек-ручек на 01.01.2020, наместо редовната вечера на 31.12.2019 година.

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА
15 % ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.10.2019!
10 % ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.11.2019! (попустот од 10% е валиден единствено за резервации за престој од 6 ноќевања)

За резервации со минимум 7 дена престој направени во период од 01.11.2019 – 30.11.2019 и вклучен период на престој 28.12.2019 – 02.01.2020 валиден е попуст од 10%

НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРАВАТ ПРОМЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ СО ПОПУСТ ЗА РАНА УПЛАТА!

АКЦИЈА:
7=6, 10=9, 14=12 важи за резервации направени од 01.11.2019 – 30.11.2019 година.

Акцијата не може да се комбинира со попустите за рани уплати и резервации!
Акцијата не важи за париод од 28.12.2019 – 02.01 2020!

 

Галерија

 

Hotel Complex Zara 4*

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+