Hotel Astera 4*


Hotel Astera 4*
Хотел Astera 4*
Банско - Бугарија
Зима 2019 / 2020
Хотел Astera
   
Тип на сместување 01.12.2019 - 22.12.2019
01.03.2020 - 15.04.2020 
HB
23.12.2019 - 27.12.2019
11.01.2020 - 29.02.2020 
HB
04.01.2020 - 10.01.2020 
HB
28.12.2019 - 03.01.2020 
HB
По лице во двокреветна соба 42,00 евра  53,50 евра 57,00 евра 88,50 евра
Еднокреветна соба 56,00 евра 71,50 евра 83,00 евра 125,50 евра
По лице во апартман со една спална соба  64,00 евра 79,00 евра 89,00 евра 113,00 евра
По лице во апартман со две спални соби  75,50 евра 91,50 евра 102,00 евра 124,50 евра
www.asterabansko.com

Цената е дадена по лице на ден на база полупансион (појадок и вечера)

 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање на база полупансион (појадок и вечера)
- Бесплатно користење наАква паркот со базени, сауна, фитнес, паркинг, ски гардероба за сопствената опрема, интернет во јавните простории, превоз до првата станица на ски гондолата според распоред на рецепција 

Капацитет на сместување:
- Двокреветна соба – 2 + 1 лице
- Еднокреветна соба – 1 лице
- Апартман со една спална соба – 2 + 2 лица
- Апартман со две спални соби – 4 + 2 лица 

Попусти:
- Деца до 2,99 години – БЕСПЛАТНО!
- Прво дете од 3 - 12,99 години на дополнително легло со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО!
- Дете од 3 - 12,99 години на регуларно легло - 50 % попуст.
- Две деца од 3 - 12,99 години со еден возрасен - секое дете има 50% попуст.
- Две деца од 3 - 12,99 со двајца возрасни - прво дете бесплатно, второ дете - 50% попуст.
- Две деца од 3 - 12,99 со четворица возрасни, прво дете бесплатно, второ дете - 50% попуст.
- Возрасен на дополнителен кревет - 30% попуст од регуларната цена. 

Доплати:
- Туристичка такса 1 евро по лице на ден.
- Доплата за ручек - 10 евра на ден за возрасен и 5 евра на ден за дете од 2,99 - 12,99 години.
- Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна) - 92 евра за возрасни и 46 евра за деца од 2,99 -12,99 години.
- Доплата за Божиќна вечера - 46 евра за возрасни и 23 евра за деца од 2,99 - 12,99 години. 

15 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.10.2019!
10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.11.2019!

Попустот за рана уплата не важи за период од 29.12.2019 – 03.01.2020!

АКЦИЈА
7=5; 14=10 за период од 01.12.2019 - 22.12.2019 и 16.03.2019 - 15.04.2019
за престој од 2 до 6 ноќи има попуст од 15%

7=6 и 14=12 за период од 23.12.2019 - 27.12.2019 , 11.01.2020 - 28.02.2020 и 01.03.2020 – 15.03.2020
за престој од 2 до 6 ноќи има попуст од 15%

Акцииите не може да се комбинираат меѓу себе и со попустот за резервации за рана уплата!

 

Галерија

 

Hotel Astera 4*

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+