Apart Hotel LUCKY BANSKO


Apart Hotel LUCKY BANSKO
Apart Hotel "LUCKY BANSKO" 5*
Банско - Бугарија
Зима 2019 / 2020
LUCKY BANSKO
Апартхотел Лаки Банско е луксузен апартмански комплекс, кој се наоѓа на 450 м од од центарот на Банско и 1600 м од ски лифтовите.
Комплексот располага со 120 луксузно опремени соби, кунски дел, бања, дневна со мебел на развлекување - за ноќевање за трето лице, сателитска ТВ, бесплатни канали со филмови, телефон, сеф, клима, бежичен интернет.
Апартманите DELUX i EXCECUTIVE се со камин !!!
Хотелот располага со Лоби Бар, ресторан LE BISTRO, диско, пијано бар, конференциска сала, Спа центар, фитнес сала, внатрешен базен со топла вода (35 степени)
   
Вид на сместување

01.12.2019 - 19.12.2019
04.03.2020 - 06.04.2020
BB

20.12.2019 - 26.12.2019
03.01.2020 - 10.01.2020
21.01.2020 - 23.02.2020
BB
27.12.2018 - 02.01.2020
BB
11.01.2020 - 20.01.2020
24.02.2020- 03.03.2020
BB
По лице во Студио Lux 38 € 54 € 94,50 € 46 €
Студио Lux - Single use 70 € 98 € 188,50 € 81,50 €
По лице во Апартман Lux 50,50 € 63,50 € 107 € 56,50 €
По лице во Апартман Deluxe 60 € 76 € 118,50 € 69 €
По лице во Апартман Executive 77 € 92 € 125,50 € 84 €
По лице во Апартман Lux со две спални 55 € 60 € 115 € 58,50 €
www.luckyhotels.bg

Цената е дадена по ноќевање на база ноќевање со појадок и вечера. 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера (полупансион).
- Слободно користење на внатрешен базен, сауна, солена сауна, парна бања, џакузи, wi-fi, ски гардероба.

Минимум престој 4 ноќевања во период од 28.12.2019 до 04.01.2020!
Минимум престој 3 ноќевања во период од 05.01.2020 до 11.01.2020!
Капацитет на сместување:
- Еднокреветна соба Executive/ Delux – 1 лице
- Двокреветна Executive соба - 2 лица.
- Двокреветна Deluxe соба – 2 + 1 лице
- Апартман – 2 + 2 лица
Попусти:
- Деца до 1,99 години – Бесплатно.
- Деца 2 - 12,99 години на дополнително легло во Executive / Deluxe соба – 17 евра.
- Деца 2 - 12,99 години на регуларно – 20 % попуст од регуларната цена за возрасен.
- Возрасен на дополнително легло – 20 % попуст.
Доплата:
- Новогодишна вечера (задолжителна) – 90 евра за возрасен и 45 евра за деца 2 – 12,99 години.
- Паркинг - 9 евра по ден од автомобил.
- Туристичка такса 1 евро по лице на ден. 

10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2019!

АКЦИЈА
7=6; 10=9; 11=10; 14=12 за датуми на пристигнување до 24.12.2019 и од 14.03.2020 до крај на сезоната.

Акцијата може да се комбинира со попустот за рана уплата!

 

ГалеријаApart Hotel LUCKY BANSKO

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+