SHORES AMPHORAS RESORT 5*

Египет , Шарм Ел Шеик

Опис

Хотелот Shores Amphoras e дел од хотелскиот синџир Shores и се наоѓа на дваесет километри од меѓународниот аеродром и на околу десет километри од познатиот центар Naama Bay. Станува збор за голем хотелски комплекс со површина од 110.000 м2. 
Гостите имаат пристап до приватна плажа од песок и чакал со делови покриени со камен. Влезот во водата е преку понтонски мост. 
Базен од 1000 м2 со специфичен дизајн, со посебен дел за деца, 5 базени на отворено, мини аква парк, можност за нуркање, одбојка на плажа, пинг-понг, тенис, билијард, главен ресторан, ресторан a la carte италијански ресторан, снек бар на плажа, бар на плажа, бар на базен. 
Стандардните соби се наменети за сместување на две до три лица или две возрасни и две деца (трет кревет е дополнителен кревет или софа кревет). Сите соби имаат клима, сателитска ТВ, мини бар, сеф, балкон или тераса. 
Услуга - All inclusive. Оброците се служат на шведска маса. 

Опременост

Опременост на објектот

Wi-Fi

Превоз

Авион

Превоз

Типови на соби

Не е пронајдено сместување што одговара на вашето пребарување!

STANDARD ROOM

STANDARD ROOM AI

STANDARD ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

SGL STANDARD ROOM

SGL STANDARD ROOM AI

SGL STANDARD ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

POOL VIEW DBL ROOM

POOL VIEW DBL ROOM AI

POOL VIEW DBL ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

POOL VIEW SGL ROOM

POOL VIEW SGL ROOM AI

POOL VIEW SGL ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

SEA VIEW DBL ROOM

SEA VIEW DBL ROOM AI

SEA VIEW DBL ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

SEA VIEW SGL ROOM

SEA VIEW SGL ROOM AI

SEA VIEW SGL ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

FAMILY ROOM

FAMILY ROOM AI

FAMILY ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

Вкупна цена

 


Внесете возраст на детето/децата
 
 

+ Вклучен превоз


Услуга

 

Ноќевања

 


ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Шарм Ел Шеик - Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром - хотел - аеродром 
 • Организација на аранжманот 

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • Египетска влезна виза (25 еур - се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Шарм Ел Шеик. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Шарм Ел Шеик и потврда за хотелска резервација 
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
 • Патничко осигурување 

НАПОМЕНА:  
 
Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот