SHORES GOLDEN RESORT 3*

Египет , Шарм Ел Шеик

Опис

Hotel Golden Resort е дел од синџирот на хотели Shores и се наоѓа на вториот ред од плажа, на околу 600 метри од морето. Naama Bay познатиот туристички центар е оддалечен околу 10 км, а меѓународните аеродроми се оддалечени околу 20 км. 
Гостите имаат пристап до приватната плажа на хотелот Амфора, со бесплатна шатл-служба помеѓу двата хотели. 
Гостите можат да го користат надворешниот базен со посебен дел за деца и тобогани, главниот ресторан, ресторан а- ла карт, лоби бар, базен бар, вечерна и дневна анимација за возрасни, детски клуб, билијард соба, пинг-понг, одбојка, велнес центар, Wi-Fi. 
Собите се наменети за сместување на две до три лица или две возрасни и две деца (третиот кревет е дополнителен кревет или софа кревет). Сите соби имаат клима, сателитска ТВ, мини бар, сеф, фен, балкон или тераса. 
Услуга - All inclusive. Оброците се служат на шведска маса. 

Опременост

Опременост на објектот

Wi-Fi

Превоз

Авион

Превоз

Скопје - Шарм Ел Шеик Шарм Ел Шеик - Скопје
Термин Поаѓа Пристигнува Термин Поаѓа Пристигнува
17.06.2020 5:00 7:50 23.06.2020 1:00 3:30
24.06.2020 5:00 7:50 30.06.2020 1:00 3:30
01.07.2020 5:00 7:50 07.07.2020 1:00 3:30
08.07.2020 5:00 7:50 14.07.2020 1:00 3:30
15.07.2020 5:00 7:50 21.07.2020 1:00 3:30
22.07.2020 5:00 7:50 28.07.2020 1:00 3:30
29.07.2020 5:00 7:50 04.08.2020 1:00 3:30
05.08.2020 5:00 7:50 11.08.2020 1:00 3:30
12.08.2020 5:00 7:50 18.08.2020 1:00 3:30
19.08.2020 5:00 7:50 25.08.2020 1:00 3:30
26.08.2020 5:00 7:50 01.09.2020 1:00 3:30
02.09.2020 5:00 7:50 08.09.2020 1:00 3:30
09.09.2020 5:00 7:50 15.09.2020 1:00 3:30
16.09.2020 5:00 7:50 22.09.2020 1:00 3:30

Типови на соби

Не е пронајдено сместување што одговара на вашето пребарување!

STANDARD ROOM

STANDARD ROOM AI

STANDARD ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

SGL STANDARD ROOM

SGL STANDARD ROOM AI

SGL STANDARD ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

POOL VIEW DBL ROOM

POOL VIEW DBL ROOM AI

POOL VIEW DBL ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

POOL VIEW SGL ROOM

POOL VIEW SGL ROOM AI

POOL VIEW SGL ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

Вкупна цена

 


Внесете возраст на детето/децата
 
 

+ Вклучен превоз


Услуга

 

Ноќевања

 


ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Шарм Ел Шеик - Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром - хотел - аеродром 
 • Организација на аранжманот 

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • Египетска влезна виза (25 еур - се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Шарм Ел Шеик. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Шарм Ел Шеик и потврда за хотелска резервација 
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
 • Патничко осигурување 

НАПОМЕНА:  
 
Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот