SHARM HOLIDAYS 4*

Египет , Шарм Ел Шеик

Опис

Хотелот се наоѓа во реномираниот туристички регион Naama Bay, кој има бројни продавници, ресторани и други објекти наменети за туристи од целиот свет. Од центарот на регионот Naama Bay, хотелот е оддалечен само еден километар. Гостите имаат на располагање две плажи. Првата, песочна плажа на заливот Naama Bay, која што нема корали, додека втората плажа во Hadabi има корален брег. Хотелот има обезбедено бесплатен шатл-автобус до двете плажи, каде лежалките и чадорите може да се користат бесплатно. 
На располагање на гостите се два базени за возрасни, детски базен, бесплатни лежалки и чадори околу базенот, сауна, парна соба, масажа, главен ресторан, a la carte ресторан, бар покрај базен, лоби бар , тениски терен, Билијард, тенис на маса, детска игротека, Babysitting (чување деца), дневна и вечерна анимација за деца и возрасни, Wi-Fi интернет во лоби, сеф на рецепција. 
 
Стандардни соби се наменети да сместат две до три возрасни или две возрасни и едно дете (третиот кревет е дополнителен кревет или софа кревет). Сите соби имаат бања, фен, тераса или балкон, сателитска ТВ, клима уред, телефон, сеф, мини бар. 

Опременост

Опременост на објектот

Wi-Fi

Превоз

Авион

Превоз

Скопје - Шарм Ел Шеик Шарм Ел Шеик - Скопје
Термин Поаѓа Пристигнува Термин Поаѓа Пристигнува
17.06.2020 5:00 7:50 23.06.2020 1:00 3:30
24.06.2020 5:00 7:50 30.06.2020 1:00 3:30
01.07.2020 5:00 7:50 07.07.2020 1:00 3:30
08.07.2020 5:00 7:50 14.07.2020 1:00 3:30
15.07.2020 5:00 7:50 21.07.2020 1:00 3:30
22.07.2020 5:00 7:50 28.07.2020 1:00 3:30
29.07.2020 5:00 7:50 04.08.2020 1:00 3:30
05.08.2020 5:00 7:50 11.08.2020 1:00 3:30
12.08.2020 5:00 7:50 18.08.2020 1:00 3:30
19.08.2020 5:00 7:50 25.08.2020 1:00 3:30
26.08.2020 5:00 7:50 01.09.2020 1:00 3:30
02.09.2020 5:00 7:50 08.09.2020 1:00 3:30
09.09.2020 5:00 7:50 15.09.2020 1:00 3:30
16.09.2020 5:00 7:50 22.09.2020 1:00 3:30

Типови на соби

Не е пронајдено сместување што одговара на вашето пребарување!

STANDARD ROOM

STANDARD ROOM AI

STANDARD ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

STANDARD SGL ROOM

STANDARD SGL ROOM AI

STANDARD SGL ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

Вкупна цена

 


Внесете возраст на детето/децата
 
 

+ Вклучен превоз


Услуга

 

Ноќевања

 


ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Шарм Ел Шеик - Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром - хотел - аеродром 
 • Организација на аранжманот 

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • Египетска влезна виза (25 еур - се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Шарм Ел Шеик. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Шарм Ел Шеик и потврда за хотелска резервација 
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
 • Патничко осигурување 

НАПОМЕНА:  
 
Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот