Хотел St. George SKI & SPA 4*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019

Хотел St. George SKI & SPA
   
Тип на сместување 01.12.2018 - 20.12.2018 06.03.2019 - 30.04.2019  21.12.2018 - 27.12.2018 11.01.2019 - 26.01.2019 12.02.2019 - 05.03.2019  03.01.2019 - 10.01.2019 27.01.2019 - 11.02.2019  28.12.2018 - 02.01.2019 
HB HB HB HB
Двокреветна економична соба 1 кат за 2 лица 54,50 € 65,50 € 83,00 € 129,00 €
Двокреветна стандард соба за 2 лица 56,50 € 68,00 € 85,50 € 133,50 €
Студио економик 1 кат за 2 лица 61,00 € 70,50 € 90,00 € 138,00 €
Студио стандард  63,50 € 72,50 € 91,00 € 139,50 €
за 2 лица
Апартман со една спална соба Економик на 1 кат за 2 лица 65,50 € 82,00 € 99,00 € 145,00 €
Апартман со една спална соба стандард за 2 лица 68,00 € 86,50 € 103,50 € 150,00 €
Апартман со 2 спални соби Економик на 1 кат за 4 лица               107,00 € 129,00 € 169,00 € 247,50 €
Апартман со 2 спални соби стандард за 4 лица          122,00 € 138,00 € 177,00 € 253,00 €
www.stgeorgebansko.com

Цената е дадена по соба дневно на база ноќевање со појадок и вечера 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера
- Внатрешен базен со минерална вода, сауна, парна бања, Jacuzzi, детски клуб, wi-fi во целиот хотел, превоз до гондолата со заказување на рецепција
Капацитет на сместување:
- Двокреветна соба Economy/Standard – 2 лица
- Студио Economy/Standard – 2 + 1
- Апартман со една спална соба Economy/Standard – 2 + 2
- Апартман со две спални соби Economy/Standard – 4 + 2
Попусти и доплати:
- Дете до 1,99 години - Бесплатно!
- Дете од 2-11,99 години на редовно легло со еден возрасен, во 1/2 соба/студио - 30% попуст
- Дете од 2-11,99 години на редовно легло со еден возрасен, во апартман - Нема попуст
- Две деца од 2-11,99 години со еден возрасен - секое дете плаќа 50% од цената
- Прво дете 2-11,99 на дополнително легло - плаќа 50 % од регуларната цена за возрасен
- Второ дете од 2-11,99 на дополнително легло плаќа - 9 € по ден
- Возрасен на дополнително легло - 30 % попуст

Доплата за Новогодишна Вечера (задолжително) – 80 € за возрасен, 46 € за деца од 2- 11,99 години
Божиќна вечера (не е задолжително) - 40 € за возрасен и 26 € за деца од 2- 11,99 години

- Доплата за туристичка такса 1 Евро по лице на ден
10% попуст за престој од 27.01.2019 – 11.02.2019
10 % попуст за престој од 28.12.2018 – 02.01.2019 валиден за минимум престој од 3 ноќевања-Новогодишната вечера не е задолжителна,ќе биде потврдена на барање
15% попуст за престој од 03.01.2019-10.01.2019 и престој од 27.01.2019 до 11.02.2019 валиден за минимум престој од 7 ноќевања
Попустот од 15 % не се комбинира со попустот од 10%

 

Галерија

Хотел St. George SKI & SPA Хотел St. George SKI & SPA Хотел St. George SKI & SPA Хотел St. George SKI & SPA Хотел St. George SKI & SPA Хотел St. George SKI & SPA Хотел St. George SKI & SPA Хотел St. George SKI & SPA Хотел St. George SKI & SPA Хотел St. George SKI & SPA Хотел St. George SKI & SPA Хотел St. George SKI & SPA