Apart Hotel "LUCKY BANSKO" 5*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
LUCKY BANSKO
Апартхотел Лаки Банско е луксузен апартмански комплекс, кој се наоѓа на 450 м од од центарот на Банско и 1600 м од ски лифтовите.
Комплексот располага со 120 луксузно опремени соби, кунски дел, бања, дневна со мебел на развлекување - за ноќевање за трето лице, сателитска ТВ, бесплатни канали со филмови, телефон, сеф, клима, бежичен интернет.
Апартманите DELUX i EXCECUTIVE се со камин !!!
Хотелот располага со Лоби Бар, ресторан LE BISTRO, диско, пијано бар, конференциска сала, Спа центар, фитнес сала, внатрешен базен со топла вода (35 степени)
   
Вид на сместување 01.12.2018 - 19.12.2018
04.03.2019 - 06.04.2019
BB
20.12.2018 - 26.12.2018
03.01.2019 - 10.01.2019
21.01.2019 - 23.02.2019
BB
27.12.2018 - 02.01.2019
BB
11.01.2019 - 20.01.2019
24.02.2019- 03.03.2019
BB
По лице во Студио Lux 37 € 52 € 90 € 44 €
Студио Lux - Single use 67 € 93,50 € 179, 50 € 78,50 €
По лице во  Апартман Lux 48,50 € 61 € 102,50 € 54 €
По лице во   Апартман Deluxe 57,50 € 72,50 € 113 € 65,50 €
По лице во  Апартман Executive     74 € 87,50 € 120 € 80,50 €
По лице во  Апартман Lux со две спални 53 € 57,50 € 110,50 € 56,50 €
www.luckybansko.com

Цената е дадена во евра, на ден по лице за ноќевање со појадок 
Цената вклучува:
- Ноќевање по лице со појадок
- Користење на сауна, парна бања, џакузи, фитнес, зона за релаксација, БИО базен со хидро-масажен систем, солен базен, Ice Room
- Негувателка за деца од 3-6 год. од 08:00 до 22:00h
- Wi-Fi

Минимум престој од 4 ноќевања за период 21.12.2018 - 27.12.2018 и 28.12.2018 - 02.01.2019!
Капацитет на сместување:
- Студио Lux - 2+1 дете
- Студио Lux - 1 лице
- Апартман Lux - 2+1 дете
- Апартман Deluxe - 2+2 деца, или 3+1 дете (две регуларни и две дополнителни легла)
- Апартман Executive - 2+2 деца, или 3+1 дете (две регуларни и две дополнителни легла)
- Апартман Lux со две спални - 4+1 (со минимум 4 полни уплати)
Попусти и доплати:
- Дете до 3,99 год. со двајца возрасни - бесплатно!
- Прво дете од 4-11,99 год. на дополнително легло со 2 возрасни - бесплатно на услуга BB во Студио Lux, Апартман Lux, Апартман Deluxe и Апартман Executive
- Две деца од 4-11,99 год. на дополнително легло со 2 возрасни во Апартман Deluxe/Executive - бесплатно на услуга BB
- Трето дете 4-11,99 год. на дополнително легло со 2 возрасни во Апартман Deluxe/Executive - доплаќа 17 евра на ден со услуга BB од регуларната цена за возрасен
- Едно дете 0-11,99 год. на регуларно легло со еден возрасен во студио - 20% попуст од регуларната вкупна цена за двајца возрасни во Студио Lux
- Две деца 4-11,99 год. со еден возрасен во студио - секое од децата добива 50% попуст од регуларната вкупна цена за двајца возрасни во Студио Lux
- Две деца 0 -11,99 год. со 2 возрасни во Апартман Deluxe/Executive на дополнително легло - бесплатно
- Дете од 12 год. и возрасен на дополнително легло во Апартман Deluxe/Executive и Апартман Lux со две спални - 40% попуст
- При уплата со попуст за рана резервација второто дете (4-11,99) доплаќа 15 евра на услуга BB од регуларната цена за возрасен
- Во Апартман Lux со две спални при 4 полни уплати може бесплатно да се смести само едно дете до 4-11,99 год
- Во Апартман Lux со две спални при 4 полни уплати дете од 12 год. и возрасен на дополнително легло - 40% попуст од регуларната цена за возрасен

- Вечера - 14 евра на ден за возрасни, 7 евра на ден за деца (4-11,99)
- Божиќна вечера (Задолжителна) - 52 евра за возрасни, 31 евро за деца (4 - 11,99)
- Новогодишна Гала Вечер во главниот ресторан (Задолжителна) - 140 евра за возрасни, 75 евра за деца (4 - 11,99)
- Новогодишна Гала Вечер во Италијански ресторан (како опција) – 221 евро за возрасни, 111 евра за деца (4 - 11,99)
- Доплата за туристичка такса 1 еур по лице по ден

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.10.2018 -
15% - ПОПУСТ НА BB УСЛУГА
ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2018 -
10% - ПОПУСТ НА BB УСЛУГА

АКЦИЈА
7=6, 14=12 за датуми на пристигнување и за престој подолг од седум ноќевања во период од 11.01.2019 - 20.01.2019 следи 10% попуст.

Акциите не се комбинираат со попустите за рана уплата!
Акциите се однесуваат на BB услуга

 

Галерија

Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko