Hotel Yastrebets 4*
Боровец - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Hotel Yastrebats
   
Тип на сместување 22.12.2018 - 26.12.2018 
BB
27.12.2018 - 05.01.2019 
BB
06.01.2019 - 31.03.2019
BB
01.02.2019 - 03.03.2019 
BB
04.03.2019 - 31.03.2019
BB
Недела - Четврток Петок - Сабота Недела - Четврток Петок - Сабота
Еднокреветна соба 209,50 € 221,00 € 175,00 € 221,00 € 221,00 € 152,00 € 186,50 €
Двокреветна соба за 2 лица 236,00 € 247,50 € 201,50 € 247,50 € 247,50 € 178,50 € 213,00 €
Мал апартман за 2 лица 328,00 € 345,00 € 305,00 € 345,00 € 345,00 € 264,50 € 305,00 €
Голем апартман за 2 лица 385,50 € 391,00 € 345,00 € 391,00 € 391,00 € 310,50 € 351,00 €
Вила за 2 лица 351,00 € 351,00 € 305,00 € 351,00 € 351,00 € 259,00 € 287,50 €
Дете 4 - 11.99 год. на дополнително легло 18,00 € 35,00 € 23,50 € 23,50 € 23,50 € 23,50 € 23,50 €
Возрасен на дополнително легло 35,00 € 81,00 € 46,50 € 46,50 € 46,50 € 46,50 € 46,50 €
http://www.hotelyastrebets.bg

Цената е по соба на ден на база ноќевање со појадок 

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање со појадок
 • Теретана, внатрешен базен, џакузи, парна бања, хербална бања, сауна
 • Wi-fi, паркинг
 • Ски лифт пред хотелот

Минимален престој од 3 ноќи за период од 22.12.2018 - 26.12.2018
Минимален престој од 4 ноќи за период од 27.12.2018 - 05.01.2019

Капацитет на сместување:

 • Еднокреветна соба - 1 возрасен + 1 дете (0-3,99 год.)
 • Двокреветна соба - 2 возрасни + 1 дете
 • Мал апартман - 2+1 лица
 • Голем апартман - 2+1 лица
 • Вила - 4+1 лица

Попусти и доплати:

 • Ручек /пијалоци - исклучени / за возрасни - 28 евра по лице на ден и 15 евра за деца до 11.99 год
 • Вечера /пијалоци - исклучени / за возрасни - 28 евра по лице на ден и 15 евра за деца до 11.99 год
 • Baby cot - Бесплатно
 • Дете од 0-3,99 год. се сместува бесплатно во соба заедно со неговите родители
 • Дете od 4-11,99 год. на дополнително легло на база ноќевање - 18.00 евра на ден
 • Возрасен на дополнително легло - 37 евра на ден
 • Доплата за туристичка такса 1 Евро по лице на ден

Божиќна вечера (задолжителна/ без пијалоци) на 25.12.2017 - 60 евра за возрасни и 35 евра за деца (4-11,99 год)

Новогодишна вечера (задолжителна) на 31.12.2017 - 170 евра за возрасни и 90 евра за деца (4-11,99 год)


15% ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 31.10.2018, ВАЛИДНИ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 06.01.2019 - 31.03.2019

10% ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 31.11.2018, ВАЛИДНИ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 06.01.2019 - 31.03.2019

10% ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.09.2018, ВАЛИДНИ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 22.12.2018 - 05.01.2019

Сите резервации со рана уплата се без поврат на средства!

 

Галерија

Hotel yastrebats Hotel yastrebats Hotel yastrebats Hotel yastrebats Hotel yastrebats Hotel yastrebats Hotel yastrebats Hotel yastrebats Hotel yastrebats Hotel yastrebats Hotel yastrebats Hotel yastrebats