Hotel Yanakiev 4*
Боровец - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Hotel Yanakiev
   
Тип на сместување 01.12.2018 - 21.12.2018  22.12.2018 - 28.12.2018 
12.01.2019 - 15.02.2018 
29.12.2018 - 04.01.2019  05.01.2019 - 11.01.2019 
16.02.2019 - 22.02.2019 
23.02.2019 - 01.04.2019 
HB HB HB HB HB
По лице во двокреветна соба 44,50 € 68,50 € 101,00 € 86,50 € 48,00 €
Апартман за 2 лица 115,00 € 168,00 € 269,00 € 217,50 € 132,50 €
Еднокреветна соба 71,50 € 108,00 € 161,00 € 137,00 € 76,00 €
http://www.borovets-bg.com

Цената е дадена во евра на ден по лице или дневно од Апартман на полупансион 
Во цената е вклучено:
- Цена по лице со појадок и вечера (со исклучок на АПП кој е за 2 лица)
- Користење на базен, интернет
- Сауна, парна бања (за лица над 14 год) со време на користење од од 15:00 до 19:00 часот
- Бесплатен надворешен паркинг

Минимум престој 4 ноќевања за целиот период
Капацитет на сместување:
- Двокреветна соба - 2+1 лица
- Еднокреветна - 1 лице
- Апартман - 2+2 лица
Попусти и доплати:
- Соба со поглед на падините - 5 евра по лице на редовно легло на ден
- Божиќна вечера (Незадолжителна) (на 25.12.2018) - 60 еур за возрасен и 35 еур за деца (2-12,99г.)
- Новогодишна Вечера (Задолжителна) (на 31.12.2018) - 95 еур за возрасен и 50 еур за деца (2-12,99г.)
- Доплата туристичка такса 1 еур по лице по ден
- Цена за ВВ - од цената за НВ минус 5 евра по лице од ден. Резервациите на ВВ се на барање.
Двокреветна соба:
- Деца до 1,99 год - Бесплатно
- Дете 2-5,99 год. на дополнително легло во 1/2 соба со двајца возрасни - Бесплатно на ВВ и HB
- Дете 6-12,99 год. на дополнително легло во 1/2 соба со двајца возрасни - 50% попуст
- Возрасен на дополнително легло во 1/2 соба - 30% попуст
Апартман:
- Дете 2-5,99 год. на прво и второ дополнително легло во Апартман со двајца возрасни - Бесплатно
- Дете 6-12,99 год. на прво и второ дополнително легло во Апартман со двајца возрасни – 3,50 евра од ден на ВВ / 8 евра од ден на HB
- Возрасен на дополнително легло во Апартман – 6 евра од ден на ВВ / 15 евра од ден на HB
ПОПУСТ за рана резервација

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2018

 

Галерија

Hotel Yanakiev Hotel Yanakiev Hotel Yanakiev Hotel Yanakiev Hotel Yanakiev Hotel Yanakiev Hotel Yanakiev Hotel Yanakiev Hotel Yanakiev