Хотел Vihren Palace & Spa 4*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Хотел Vihren Palace & Spa
   
Тип на сместување 28.12.2018 - 01.01.2019 01.12.2018 - 27.12.2018
10.03.2019 - 01.04.2019
02.01.2019 - 09.03.2019
BB HB BB HB BB HB
 Студио за 2 лица  € 124,00 € 149,50 € 79,50 € 106,00 € 99,00 € 124,50
Студио Deluxe  за 2 лица € 149,50 € 175,00 € 95,50 € 121,00 € 118,50 € 144,00
Апартман со една спална соба  за 2 лица € 138,00 € 163,50 € 92,00 € 118,50 € 111,50 € 138,00
Апартман со една спална соба  Deluxe  за 2 лица € 168,00 € 193,00 € 110,50 € 136,00 € 138,00 € 163,50
Апартман со две спални соби за 4 лица € 218,50 € 270,00 € 152,00 € 202,00 € 177,00 € 230,00
Еднокреветно студио стандард € 86,50 € 99,00 € 55,50 € 68,00 € 69,00 € 81,50
Еднокреветно студио Deluxe € 103,50 € 117,50 € 65,50 € 78,50 € 84,00 € 96,50
Возрасен на дополнително легло во Студио стандард € 35,00 € 48,00 € 25,00 € 37,50 € 33,00 € 45,50
Возрасен на дополнително легло во Студио Deluxe € 41,00 € 53,50 € 29,50 € 42,00 € 39,50 € 53,50
Возрасен на дополнително легло во апартман со една спална соба  Стандард € 46,50 € 59,50 € 25,00 € 37,50 € 33,00 € 45,50
Возрасен на дополнително легло во апартман со една спална соба Deluxe € 56,00 € 69,00 € 29,50 € 42,50 € 39,50 € 65,50
Второ дете 6 - 11,99 год. на дополнително легло во Студио / Апартман со една спална соба  Standard € 14,00 € 23,00 € 11,50 € 21,00 € 14,00 € 23,00
Второ дете 6 - 11,99 год. на дополнително легло во Студио / Апартман со една спална соба Deluxe € 16,00 € 25,50 € 14,00 € 23,00 € 16,00 € 25,00
www.vihrenpalace.com

Цената е дневно по соба на база ноќевање со појадок / полупансион (појадок/вечера) 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок - BB / или ноќевање со појадок и вечера – HB
- Слободно користење на базен, фитнес центар, сауна, парна бања, интернет, детско катче, ски гардеробер

Минимум престој 4 ноќевања во период од 28.12.2018 до 01.01.2019!
Капацитет на сместување:
-Студио стандард / Deluxe – 2+1
Апартман со една спална соба стандард / Deluxe – 3+1 (инфант)
Апартман со две спални соби – 4+1 дете + 1 инфант
Доплати:
Новогодишна Вечера (задолжителна) - Возрасен 90 евра и 25 евра дете 6-11,99 години
Бебешко креветче – 5 евра од ден
Доплата за туристичка такса 1 Евро по лице на ден
Попусти:
- Дете до 5,99 години на дополнително легло - Бесплатно
- Прво дете до 11,99 на дополнително легло - Бесплатно
- Деца од 6-11,99 на регуларно легло - 50% попуст
АКЦИЈА
7=5; 10=8; 11=9; 14=12 за датуми на пристигнување од 02.01.2019 до 01.04.2019

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.10.2018
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 16.11.2018

Попустот за рана уплата не е валиден за периодот од 28.12.2018-01.01.2019
На веќе направени резервации со рана уплата не е можно менување на имиња

- Акцијата не се комбинира со попустот за рана уплата!

 

Галерија

Хотел vihren Хотел vihren Хотел vihren Хотел vihren Хотел vihren Хотел vihren Хотел vihren Хотел vihren Хотел vihren Хотел vihren Хотел vihren Хотел vihren