Hotel Sotelia 4* superior - Словенија

ФАМИЛИЈАРЕН ПАКЕТ
20% попуст за престој во текот на зимскиот одмор
од 14.02. – 04.03.2018
ограничен број на соби, резервации до 29.01.2018
 
Hotel Sotelia
www.terme-olimia.com
   
 
ЦЕНИ НА ПАКЕТОТ 14.2. – 4.3.2018
Пакет 3 дена (2 ноќевања) 269,00 €   216,00 € по лице 
Пакет 4 дена (3 ноќевања) 403,50 €   323,00 € по лице 
Пакет 5 дена (4 ноќевања) 484,20 €   388,00 € по лице 
Пакет 6 дена (5 ноќевања) 605,25 €   485,00 € по лице 
Пакет 7 дена (6 ноќевања) 726,30 €   582,00 € по лице 
Пакет 8 дена (7 ноќевања) 800,28 €  641,00 € по лице
Цените се во EUR , по лице. Го задржуваме првото за промена на цената.
 
Пакетот вклучува:
• 2 x, 3x, 4x, 5 x, 6 x или 7x полупансиони со Олимско бифе за самопослужување
• "Велнес торба" (торба со бањарка и крпи)
• свежо овошје и 1 шише термална вода во соба
• капење во базените на Wellness центарот во Termalija
• влез во Termalija Family Fun (ново во 2018)
• капење во базените на Термите Тухељ
• влез во Светот на сауната на Wellness centra Termalija
• Аква аеробик, утрински вежби
• Користење на фитнес центарот • Бесплатен интернет во соба LAN, WIFI
• Ноќно капење во базените на Wellness centr Termalija – во петок и сабота
• 1x сауна под надзор за деца во Savna svjetu Termalija
• Фамилијарен излет – изненадување
• XXXL фамилијарен ручек во Термалија
• Купон од 10€ за замена на една пансионска вечера за вечера во ресторанот Липа, во ресторанот Гратиола, во дворецот Михановиќ во термите Тухељ или во локалните ресторани Јеленов гребен, Амон и гостилница Шемпетер
• Поклон за дете
• Lunch box на заминување
 
Доплати:
Такса за престој 1,25 € по лице на ден
Полн пансион 15,00 € по лице на ден
Еднокреветна соба – доплата 26,00 € на ден
junior suite + 40 % на ден
suite со jacuzzi и воден кревет +50% на ден
suite со сауна и jacuzzi +60% на ден
 
Попусти:
Бесплатен престој за деца до 4,99 години, (заедно во соба со две возрасни лица) на основно легло
50% попуст за деца од 5 до 11,99 години – на дополнителен лежај
30% попуст за децв од 5 до 11,99 години – на основен лежај
Трето лице на дополнителен лежај 15% попуст
15% попуст - 3.возрасно лице на на дополнителен лежај
 
Wellness доплати:
Влез во Wellness Orhidelia - 18,00 € по лице на ден за престој од пон.-петок (дневно 2 влеза)
Влез во Wellness Orhidelia - 29,00 € по лице и ден за престој преку викенд и празник (дневно 2 влеза)