Hotel Samokov 4*
Боровец - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Hotel Samokov
   
Тип на сместување 29.12.2018 - 04.01.2019 05.01.2019 - 11.01.2019 02.02.2019 - 20.02.2019 12.01.2019 - 01.02.2019 21.02.2019 - 02.03.2019 20.12.2018 - 28.12.2018 03.03.2019 - 31.03.2019
BB HB BB HB BB HB BB HB
По лице во двокреветна соба              55,00 € 59,00 € 41,00 € 45,50 € 35,00 € 40,00 € 29,50 € 34,00 €
Еднокреветна соба                                    75,00 € 78,00 € 60,50 € 65,00 € 55,00 € 59,50 € 49,00 € 53,50 €
www.samokov.com

Цената е дадена по лице по ден 

Во цената е вклучено

  • Ноќевање на база BB (ноќевање со појадок) или ноќевање на база HB (ноќевање со појадок и вечера) - според резервацијата
  • Користење на внатрешен базен

Минимум престој - 5 ноќевања за периодот 29.12.2018 - 04.01.2019

Попусти и доплати

  • 1 дете до 0-4,99 год. - Бесплатно
  • Дете до 4,99 год. со еден возрасен - плаќа по цена за еднокреветна соба
  • Деца од 5-11,99 год. на дополнително или редовно легло - 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло - 15% попуст
  • Доплата за тур.такса 1 еур по лице по ден

Божиќна вечера (Незадолжителна) - 45 евра за возрасен и 25 евра за деца (2-11,99 год.)
Новогодишна вечера (Задолжителна) - 55 евра за возрасен и 35 евра за деца (2-11,99 год.)ПОПУСТ за рана резервација

15 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.09.2018
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 15.11.2018

Попустот не е валиден за доплатите

АКЦИЈА
5=4, 7=6 за пристигнувања во период од 05.01.2019 – 22.01.2019 и од 05.03.2018 – 31.03.2019

АКЦИИТЕ НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРААТ СО ПОПУСТИТЕ ЗА РАНИ УПЛАТИ!!!

АКЦИЈАТА Е ВАЛИДНА ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА!!!

 

Галерија

Hotel Samokov Hotel Samokov Hotel Samokov Hotel Samokov Hotel Samokov Hotel Samokov Hotel Samokov Hotel Samokov