Хотел Riverside 4*
Банско - Бугарија
Септември/Октомври 2018
Riverside

Riverside Hotel е хотел со 4 звезди лоциран во центарот на Банско со прекрасен поглед на реката Глазне.
Хотелот располага со 80 соби,со 4 разлицни типови на соби:
33 Дупли економски соби
24 Дупли стандардни соби
9 Студија
9 Мазонети

Ние за гостите овозможуваме големо Лоби со бар и прекрасен камин,ресторан со капацитет од 120 гости , гости,конференциска сала со капацитет од 80 гости, Spa центар, превос до Гондола и назад.
Покрај тоа бесплатен паркинг и користење на WI-FI на целиот дел од хотелот.
Рецепција: Нашата рецепција ви стои на располагање 24 часа. Ве замолуваме слободно да не контактирате при какво било побарување или потреба. Ние ке се потрудиме да се адаптираме на сите ваши потреби. Нашиот персонал зборува 4 – Бугарски,Англиски,Грчки и Турски јазик.

СПА ЦЕНТАР: Спа центарот е отворен од 09:00 до 21:00. Spa понуди:
Внатрешен базен – кој стои на располагање на гостите без надоместок.
Масажи – доколку сакате да се релаксирате после напорен ден од скиање,нашиот центар за масажа ви стои на располагање со повеќе варианти на опуштање.
Сауна – Сауна е совршено место за зајакнување на срцето и прочистување на токсините од телото.
Парна бања – Овде може да го релаксирате телото на температура од 45степени.
Турска бања – Во оваа соба температурата е околу 50 степени. Овде може да добиете совршен пилинг и прекрасна масажа.
Џакузи – Прекрасно место за релаксирање во друштво.

Ресторан: Хотелот ви нуди прекрасна понуда од кафе до банкет за наколку стотици особи. Располага со прекрасна и разноврсна кујна.
Барот во лобито – Се наоѓа на приземјето пред рецепцијата. Отворен е од 7:00 AM to 24:00 AM. Прекрасната атмосвера ќе направи да се чуствувате како дома. Овој бар ќе се потруди за да ги задоволи потребите на секоја особа. Паркинг: Хотелот располага со паркинг простор и капацитет за сите гости.

   
ПЕРИОД  01.09. – 30.11.2018 01.09. – 30.11.2018
ТИП НА СОБА HB ALL
По лице во DBL ECONOMYROOM 27,10 евра 29,40 евра
По лице во DBL STANDARD 28,20 евра 30,50 евра
ROOM
SINGLE ROOM 39,10  евра 41,40 евра
ЗA 1 ЛИЦЕ
По лице во FAMILY ROOM 29,40  евра 31,70 евра


Цената е дадена дневна за ноќевање по лице на база HB (ноќевање со појадок) или ALL ( се вклучено)
 
Цената вклучува:
• Ноќевање по соба на HB (ноќевање со појадок) или ALL (се вклучено)
• Користење на внатрешен базен, парна бања, Jacuzzi
• Бесплатен паркинг
• Бесплатно WI-FI на целиот дел од хотелот
 
Капацитет на сместување:
- Двокреветна еконоска соба – 2 лица
- Двокреветна стандардна соба – 2 +1 лица
- Еднокреветна соба – 1 лице
- Family room – 3 лица
 
Попусти и доплати:
- за еднокреветна соба – се плаќа 70% од основната цена за двокреветна соба
- дете до 5,99 години на дополнително легло – бесплатно
- дете од 6 – 11,99 години на дополнително легло со 2 возрасни – 50% попуст
- возрасен на дополнително легло – плаќа 70% од цената

 

Галерија

Хотел Riverside Хотел Riverside Хотел Riverside Хотел Riverside Хотел Riverside