ЦЕЛОСНА ПОНУДА

Хотел Riverside 4*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Riverside

Riverside Hotel е хотел со 4 звезди лоциран во центарот на Банско со прекрасен поглед на реката Глазне.
Хотелот располага со 80 соби,со 4 разлицни типови на соби:
33 Дупли економски соби
24 Дупли стандардни соби
9 Студија
9 Мазонети

Ние за гостите овозможуваме големо Лоби со бар и прекрасен камин,ресторан со капацитет од 120 гости , гости,конференциска сала со капацитет од 80 гости, Spa центар, превос до Гондола и назад.
Покрај тоа бесплатен паркинг и користење на WI-FI на целиот дел од хотелот.
Рецепција: Нашата рецепција ви стои на располагање 24 часа. Ве замолуваме слободно да не контактирате при какво било побарување или потреба. Ние ке се потрудиме да се адаптираме на сите ваши потреби. Нашиот персонал зборува 4 – Бугарски,Англиски,Грчки и Турски јазик.

СПА ЦЕНТАР: Спа центарот е отворен од 09:00 до 21:00. Spa понуди:
Внатрешен базен – кој стои на располагање на гостите без надоместок.
Масажи – доколку сакате да се релаксирате после напорен ден од скиање,нашиот центар за масажа ви стои на располагање со повеќе варианти на опуштање.
Сауна – Сауна е совршено место за зајакнување на срцето и прочистување на токсините од телото.
Парна бања – Овде може да го релаксирате телото на температура од 45степени.
Турска бања – Во оваа соба температурата е околу 50 степени. Овде може да добиете совршен пилинг и прекрасна масажа.
Џакузи – Прекрасно место за релаксирање во друштво.

Ресторан: Хотелот ви нуди прекрасна понуда од кафе до банкет за наколку стотици особи. Располага со прекрасна и разноврсна кујна.
Барот во лобито – Се наоѓа на приземјето пред рецепцијата. Отворен е од 7:00 AM to 24:00 AM. Прекрасната атмосвера ќе направи да се чуствувате како дома. Овој бар ќе се потруди за да ги задоволи потребите на секоја особа. Паркинг: TХотелот располага со паркинг простор и капацитет за сите гости.

   
Тип на соба Ниска сезона Средна сезона Висока сезона Нова  Година
01.12.2018 - 21.12.2018 20.01.2019 – 24.02.2019 22.12.2018-28.12.2018 29.12.2018-01.01.2019
06.01.2019 - 19.01.2019
25.02.2019 – 14.04.2019 02.01.2019-05.01.2019
BB HB* BB HB* BB HB* BB HB*
1 Еднокреветна соба-по лице по ноќ  38.00 40.50 42.50 45.00 47.50 49.50 77.00 79.50
2 Двокреверна економи соба-по лице по ноќ 26.50 29.00 30.00 32.50 33.50 36.00 54.00 56.50
3 Двокреверна стандардна соба-по лице по ноќ 27.50 30.00 30.00 33.50 35.50 38.00 56.50 59.00
4 Фамилијарна соба-по лице по ноќ 30.00 32.50 33.50 35.50 37.00 39.00 61.00 63.50
5 Мезонет-по лице по ноќ 30.00 32.50 33.50 35.50 37.00 39.00 61.00 63.50


* HB – полупансионот не вклучува алхохолни пијалоци
Цените се во евра по лице , по ноќ, на избраната услуга 
Во цената е вклучено:
• Ноќевање по лице на база ноќевање со појадок или ноќевање со појадок и вечера
• Користење на СПА центарот
• Превоз до гондолата според распоред на рецепција
• Бесплатен паркинг
• Бесплатно WI-FI
• Паркинг
 
Капацитет на сместување:
• 2/3 возрасни во Двокреветна соба; 2/3/4 возрасни во Мезонет; 3/4 возрасни во Фамилијарна соба
Попусти и доплати:
• Деца до 5.99 год. – бесплатно
• Деца од 6 - 11.99 год., на редовно кревет во Двокреветна соба со еден возрасен со полна уплата - 30% попуст од цената за возрасен
• Деца од 6 - 11.99 год., на дополнителен кревет во Двокреветна соба со еден возрасен со полна уплата - (1 возрасен+2 деца) - 50% попуст од цената за возрасен
• Деца од 6 - 11.99 год., на дополнителен кревет во Двокреветна соба со двајца возрасни со пона уплата ( 2 возрасни +1 дете) - 50% попуст од цената за возрасен
• Деца од 6 - 11.99 год., на 1 и 2 дополнитѕелен кревет во Фамилијарна соба/ Мезонет со двајца возрасни со пона уплата - 50% попуст од цената за возрасен
• Во случај на употреба на Фамилијарна соба или Мезонет за едно лице ќе биде наплатена цена како за престој на две лица.
• Возрасен или дете од 12 год. или повеќе, на дополнителен кревет во Двокреветна/ Фамилијарна соба или Мезонет - 30% попуст од цената за возрасен

Божиќна вечера: 30,00 EUR – возрасен, 15,00 EUR – деца 2-11,99 год. - задолжително
Новогодишна вечера: 65,00 EUR - возрасен, 30,00 EUR – деца 2-11,99 год. - задолжително

Минимум престој: За пристигнувања вклучително и за Божиќ - 3 ноќи,
За пристигнувања вклучително и за Нова година - 3 ноќи
- Доплата за туристичка такса 1 Евро по лице на ден
Попуст за рана резервација:
-10% попуст за рана уплата кој е валиден за резервации направени до 01/11/2018.
50% не рефундабилен депозитсе уплаќа најдоцна до 14/11/2018

 

Галерија

Хотел Riverside Хотел Riverside Хотел Riverside Хотел Riverside Хотел Riverside