Хотел Riverside 4*
Банско - Бугарија
Зима 2017 / 2018
Riverside

Riverside Hotel е хотел со 4 звезди лоциран во центарот на Банско со прекрасен поглед на реката Глазне.
Хотелот располага со 80 соби,со 4 разлицни типови на соби:
33 Дупли економски соби
24 Дупли стандардни соби
9 Студија
9 Мазонети

Ние за гостите овозможуваме големо Лоби со бар и прекрасен камин,ресторан со капацитет од 120 гости , гости,конференциска сала со капацитет од 80 гости, Spa центар, превос до Гондола и назад.
Покрај тоа бесплатен паркинг и користење на WI-FI на целиот дел од хотелот.
Рецепција: Нашата рецепција ви стои на располагање 24 часа. Ве замолуваме слободно да не контактирате при какво било побарување или потреба. Ние ке се потрудиме да се адаптираме на сите ваши потреби. Нашиот персонал зборува 4 – Бугарски,Англиски,Грчки и Турски јазик.

СПА ЦЕНТАР: Спа центарот е отворен од 09:00 до 21:00. Spa понуди:
Внатрешен базен – кој стои на располагање на гостите без надоместок.
Масажи – доколку сакате да се релаксирате после напорен ден од скиање,нашиот центар за масажа ви стои на располагање со повеќе варианти на опуштање.
Сауна – Сауна е совршено место за зајакнување на срцето и прочистување на токсините од телото.
Парна бања – Овде може да го релаксирате телото на температура од 45степени.
Турска бања – Во оваа соба температурата е околу 50 степени. Овде може да добиете совршен пилинг и прекрасна масажа.
Џакузи – Прекрасно место за релаксирање во друштво.

Ресторан: Хотелот ви нуди прекрасна понуда од кафе до банкет за наколку стотици особи. Располага со прекрасна и разноврсна кујна.
Барот во лобито – Се наоѓа на приземјето пред рецепцијата. Отворен е од 7:00 AM to 24:00 AM. Прекрасната атмосвера ќе направи да се чуствувате како дома. Овој бар ќе се потруди за да ги задоволи потребите на секоја особа. Паркинг: TХотелот располага со паркинг простор и капацитет за сите гости.

   
ПЕРИОД / ТИП НА СОБА 02.01 – 31.03.2018
Недела – Четврток
BB
02.01-31.03.2018
Четврток – Недела
BB
DBL ECONOMY
СОБА
2 ЛИЦА
28,75 EURO 27 EURO
DBL STANDARD
СОБА
2 +1 ЛИЦА
28,75  EURO 27 EURO
STUDIO
3 ЛИЦА
28,75   EURO 27 EURO
MAISONETTE
2+2 ЛИЦА
28,75  EURO 27 EURO


Цената е дадена дневно по лице на BB (ноќевање со појадок) во соба или апартман 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање по лице на база ноќевање со појадок
- Користење на СПА центарот
- Превоз до гондолата според распоред на рецепција
- Бесплатен паркинг
- Бесплатно WI-FI на целиот дел од хотелот
 
Капацитет на сместување:
- Двокреветна еконоска соба – 2 лица
- Двокреветна стандардна соба – 2 лица
- Студио – 3 лица
- Мазонет – 2+2 лице
Попусти и доплати:
- за еднокреветна соба – се плаќа 70% од основната цена за двокреветна соба
- дете до 5,99 години на дополнително легло – бесплатно
- дете од 6 – 11,99 години на дополнително легло со 2 возрасни – 50% попуст
- возрасен на дополнително легло – плаќа 70% од цената

 

Галерија

Хотел Riverside Хотел Riverside Хотел Riverside Хотел Riverside Хотел Riverside