Hotel Rila 4*
Боровец - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Hotel Rila
   
Тип на сместување 28.12.2018 - 04.01.2019  20.01.2019 - 23.02.2019 05.01.2019 - 19.01.2019
24.02.2019 - 03.03.2019 
14.12.2018 - 27.12.2018
04.03.2019 - 16.03.2019 
17.03.2019 - 06.04.2019 
HB HB HB HB HB
Минимум престој 3 ноќевања 2 ноќевања 2 ноќевања 2 ноќевања 1 ноќевања
По лице во стандард  Twin соба, поглед кон ресортот 97,00 € 84,00 € 65,00 € 58,50 € 42,00 €
Еднокреветна стандард Twin соба,            поглед кон ресортот 145,00 € 125,50 € 98,00 € 87,50 € 63,50 €
По лице во стандард Twin соба, поглед кон падините 102,50 € 90,00 € 71,00 € 64,00 € 48,00 €
Еднокреветна стандард Twin соба,             поглед кон падините 153,00 € 134,50 € 107,00 € 96,50 € 72,50 €
По лице во Superior соба, поглед кон ресортот 118,50 € 99,00 € 76,50 € 68,50 € 50,00 €
По лице во Family соба, поглед кон ресортот 118,50 € 99,00 € 76,50 € 68,50 € 50,00 €
По лице во Superior соба, Interconnecting поглед кон ресортот 118,50 € 99,00 € 76,50 € 68,50 € 50,00 €
Single Superior соба,       поглед кон ресортот 178,50 € 149,50 € 115,00 € 103,50 € 76,00 €
По лице во Superior соба, поглед кон падините 124,50 € 104,50 € 83,00 € 74,50 € 56,00 €
По лице во Family соба, поглед кон падините 124,50 € 104,50 € 82,50 € 74,50 € 56,00 €
По лице во Superior соба, Interconnecting поглед кон падините 124,50 € 104,50 € 82,50 € 74,50 € 56,00 €
Еднокреветна Superior соба, поглед кон падините 187,50 € 157,50 € 124,50 € 111,50 € 84,00 €
Deluxe Suite, поглед кон ресортот за 2 лица 362,50 € 414,00 € 232,50 € 209,50 € 152,00 €
Deluxe Suite, поглед кон падините за 2 лица 379,50 € 316,50 € 253,00 € 225,50 € 172,50 €
www.rilaborovets.com

Цената е по лице на ден на база ноќевање со појадок и вечера 

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање со појадок и вечера
 • Бесплатно користење на базен, џакузи,
 • Wi-Fi во лобито на хотелот,
 • Бесплатно користење на термо зони и теретана, парна бања, турска бања
 • Надворешен паркинг - според расположливост

Капацитет на сместување:

 • Еднокреветна соба со поглед кон падини/ресорт – 1+1 дете до 11.99 год
 • Двокреветна стандардна соба со поглед кон падини /ресорт - 2 возрасни + 1 дете до 11,99 г.
 • Superior соба со поглед кон падини /ресорт - 2 возрасни + 1 дете до 11,99 год.
 • Family соба со поглед кон падини /ресорт - 2 возрасни + 2 деца до 13,99 год.
 • Superior Interconnecting соба со поглед кон падини /ресорт – 4 возрасни + 2 деца
 • Deluxe Suite со поглед кон падини /ресорт - 2 возрасни + 1 дете до 11,99 год.

Попусти:

 • Дете до 0-1,99 - Бесплатно
 • Дете од 2-11,99 год. во стандардна или супериор соба (1/2) со двајца возрасни - плаќа 25 евра од ден
 • Дете од 2-13,99 год. во Family соба со двајца возрасни - плаќа 25 евра од ден
 • Дете од 0-11,99 год. во Standard/Superior со 1 возрасен – возрасниот плаќа за еднокреветна соба а детето плаќа 25 евра од ден
 • Дете од 0-13,99 год. во Family соба со 1 возрасен – возрасниот плаќа за еднокреветна соба а детето 25 евра од ден
 • Дете од 2-11,99 год. во Superior suite со двајца возрасни: 25 евра од ден
 • Superior Interconnecting соба – по цена за 2 Superior twin соби

Доплати:

 • Новогодишна Гала вечера, шведска маса - 75 евра за возрасен и 35 евра за деца од 2-11,99 год.
 • Новогодишна Гала вечера, според определено мени - 100 евра за возрасен и 55 евра за деца од 2-11,99 год.
 • Божиќна Гала вечера на 25.12.2017 - 50 евра за возрасен и 30 евра за деца од 2-11,99 год.
 • Доплата за  туристичка такса 1 еур по лице по ден

10 % ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 15.10.2018!!!

ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА ДОПЛАТИТЕ

НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРАВАТ ПРОМЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ СО ПОПУСТ ЗА РАНА УПЛАТА!!!

ОТКАЖУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА СО ПОПУСТ ЗА РАНА РАНА УПЛАТА Е ВОЗМОЖНО ЕДИНСТВЕНО 30 ДЕНА ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА АРАНЖМАНОТ. ПОТОА СЕ НАПЛАЌА 100% ОД ЦЕНАТА!!!

 

Галерија

Hotel Rila Hotel Rila Hotel Rila Hotel Rila Hotel Rila Hotel Rila Hotel Rila Hotel Rila