Apart Hotel Regnum 5*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019

Apart Hotel Regnum
   
Тип на собаПолупансион 27.12.2018 - 01.01.2019
HB
21.12.2018 - 26.12.2018
02.01.2019 - 09.01.2019
18.01.2019 - 02.02.2019
HB
10.01.2010 - 17.01.2019
03.02.2019 - 28.02.2019 
HB
01.12.2018 - 20.12.2018
01.03.2019 - 13.04.2019 
HB
Executive suite
за две лица 
209,50 евра 172,50 евра 138,00 евра 115,00 евра
Executive suit Mountain View
за две лица
214,00 евра 178,50 евра 144,00 евра 121,00 евра
Executive deluxe Suite за две лица Executive deluxe  221,00 евра 184,00 евра 149,50 евра 129,00 евра                               
Suite Mountain View за две лица 225,50 евра 190,00 евра 155,50 евра 133,50 евра
Grand Suite за четири лица  379,50 евра 293,50 евра 224,50 евра 195,50 евра
Grand Suite Mountain View за четири лица 391,00 евра 301,50 евра 230,00 евра 201,50 евра
King Suite заЧетири лица  586,50 евра 431,50 евра 356,50 евра 322,00 евра
Второ дете 6 -10.99 год. наДополнително Легло  52,50 евра 44,50 евра 34,00 евра 29,50 евра
Возрасен наДополнително легло  60,00 евра 49,00 евра 41,00 евра 34,00 евра
www.regnum.bg

Цената е дадена дневно од соба на база ноќевање со појадок и вечера 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера (за регуларните кревети)
- Бесплатно користење на базен, сауна, турска бања, парна бања, соба за релаксација, шок тушеви и тропик тушеви,фитнес.
- Бесплатно користење на трите jacuzzi на отворено (секое од нив се користи со закажување)
- Ски гардеробер за сопствена опрема, wi-fi, детско катче, анимации за деца од 4 до 14 години
- Превоз до ски лифтовите ( со резервација на рецепција)
- Надворешен паркинг (според расположивост)

Минимум престој 3 ноќевања во период од 21.12.2018 - 26.12.2018 година.
Минимум престој 5 ноќевања во период од 27.12.2018 - 01.01.2018 година.
Капацитет на сместување:
- Executive Suite/ Executive Suite with mountain view – минимум 2 возрасни, максимум 2 возрасни + 1 дете или 3 возрасни
- Executive Deluxe Suite/ Executive Deluxe Suite with mountain view – минимум 2 возрасни, максимум 2 возрасни + 1 дете или 3 возрасни.
- Grand Suite / Grand Suite with mountain view – минимум 4 возрасни лица, максимум 4 возрасни + 2 деца или 5 возрасни.
Попусти и доплати:
- Прво или второ дете 0 – 5.99 години со еден возрасен – плаќа по цена за еднокреветна соба.
- Прво дете 0 – 10.99 години со еден возрасен – плаќа по цена за еднокреветна соба.
- Прво дете 0 – 10.99 години со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО!
- Прво и второ дете 0 – 5.99 години на дополнително легло со двајца возрасни -БЕСПЛАТНО!
- Второ дете 6 – 10.99 години на дополнително легло со двајца возрасни - според табелата погоре.
- Еднокреветна соба - се плаќа 90% од цената за двокреветна соба за период 27.12.2018 – 01.01.2019 година и 75% се плаќа за останатиот период.
- Новогодишна Вечера (задолжителна) во Bosphor room - 184 евра за возрасен, 92 евра за деца од 11 - 16 години и 46 евра за деца 6 – 10.99 евра.
- Новогодишна вечера ( задолжителна) во Regnum ресторанот – 92 евра за возрасен, 46 евра за деца 11 – 16 години и 23 евра за деца од 6 – 10.99 евра.
- Божиќна вечера (незадолжителна) – 34,50 евра за возрасни, 17,50 евра за деца 11-16 години и 11,50 евра за деца 6 – 10.99 години
- Доплата за туристичка такса 1 Евро по лице на ден
СПЕЦИЈАЛЕН ПОПУСТ:
30 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 27.09.2018 година!
20 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.10.2018 година!
15 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 21.11.2018 година!

Специјалниот попуст не се комбинира со доплатите!
Не може да се прават измени за резервации со рана уплата!

АКЦИЈА
7=6, 10=9, 14=12 за датуми на пристигнување во периоди: 21.12.2018 - 26.12.2018 и 02.01.2019 - 09.01.2019 и 18.01.2019 - 02.02.2019 и 10.01.2019 - 17.01.2019 и 03.02.2019 - 28.02.2019 и 01.12.2018 - 20.12.2018 и 01.03.2019 - 13.04.2019!

Акцијата важи за резервации направени после 22.11.2018 и не се комбинира со попустот за рана уплата!

 

Галерија

Хотел Regnum Хотел Regnum Хотел Regnum Хотел Regnum Хотел Regnum Хотел Regnum Хотел Regnum Хотел Regnum Хотел Regnum Хотел Regnum Хотел Regnum Хотел Regnum