Hotel Radinas Way 4*
Боровец - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Hotel Radinas Way
   
Тип на сместување 01.12.2018 - 18.12.2018 05.03.2019 - 31.03.2019  19.12.2018 - 28.12.2018
03.01.2019 - 19.01.2019 
29.12.2018 - 02.01.2019  20.01.2019 - 18.02.2019  19.02.2019 - 04.03.2019 
HB HB HB HB HB
По лице во двокреветна соба 35,50 € 51,50 € 83,50 € 44,00 € 41,50 €
Еднокреветна соба 57,00 € 82,50 € 133,00 € 69,50 € 65,50 €
По лице во фамилијарна соба 41,00 € 57,00 € 88,50 € 49,00 € 46,50 €
По лице во апартман стандард 46,00 € 61,50 € 94,00 € 54,00 € 51,00 €
По лице со апартман  Lux 50,50 € 67,00 € 98,50 € 59,50 € 57,00 €
www.radinasway.com 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање по лице на база појадок и вечера
- Употреба на внатрешен базен, Wi-Fi, Spa центар - сауна, парна бања, фитнес
- Трансфер до ски лифтовите според распоред на рецепција

Минимум престој од 2 ноќевања во период од 19.12.2018 - 28.12.2018 и 03.01.2019 - 04.03.2019
Минимум престој од 5 ноќевања во период од 29.12.2018 - 02.01.2019
Капацитет на сместување:
- Еднокреветна соба - 1 лице
- Двокреветна соба 2+1 лица
- Фамилијарна соба - 2+2 (2 стандардни одвоени легла и 2 легла на извлекување или 2 одвоени стандардни легла и аголна софа на извлекување)
- Апартман (1 спална соба) - 2+2 лица
- Апартман Lux (1 спална соба) 2+2 лица
Попусти и доплати:
- Дете до 1,99 - Бесплатно
- Прво дете од 2-11,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни - Бесплатно
- Второ дете од 2-11,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни - 50% попуст
- Дете од 2-11,99 на стандардно легло - 20 % попуст; во период од 29.12.2018 - 02.01.2019 - попустот не важи
- Возрасен на дополнително легло - 20 % попуст
- Доплата за тур.такса 1 еур по лице по ден

Новогодишна вечера (Задолжителна) - 100 евра за возрасни и 50 евра за деца
20% ПОПУСТ - ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.09.2018
15% ПОПУСТ - ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ОД 01.10.2018 ДО 31.10.2018
10% ПОПУСТ - ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ОД 01.11.2018 ДО 30.11.2018

Попустот не е валиден за доплатите

АКЦИЈА
7=6; 10=9; 14=12 за датуми на пристигнување од 01.12.2018 - 28.12.2018 и 05.03.2019 - 31.03.2019

Акцијата може да се комбинира со попустите за рана уплата

 

Галерија

Hotel Radinas Way Hotel Radinas Way Hotel Radinas Way Hotel Radinas Way