Hotel Perun & Platinum Casino 4*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Hotel Perun & Platinum Casino 4*
   
Тип на сместување  20.11.2018 - 21.12.2018
06.01.2019 - 19.01.2019
03.02.2019 - 30.03.2019 
HB
20.01.2019 - 02.02.2019 
HB
22.12.2018 - 28.12.2018
02.01.2019 - 05.01.2019
HB
29.12.2018 - 01.01.2019 
HB
По лице во Економична twin соба без балкон 42,00 еур  46,50 еур  56,00 еур  81,50 еур
Еднокреветна Економична соба без балкон   61,00 еур 70,00 еур 86,00 еур 134,50 еур
По лице во Стандард twin соба без балкон 43,00 еур  49,00 еур  58,50 еур 86,00 еур
Еднокреветна стандард соба без балкон 63,50 еур  74,50 еур  91,00 еур  141,50 еур
По лице во Стандардна twin соба со балкон  44,50 еур  50,00 еур  60,50 еур  88,50 еур
Еднокреветна Стандардна соба со балкон  65,50 еур  77,00 еур  93,00 еур  145,00 еур
Junior Suite за 2 возрасни  107,00 еур  120,50 еур  145,00 еур  214,00 еур
www.hotelperunbansko.com

Цената е дадена по лице за ноќевање со полупансион (појадок и вечера) 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера
- Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, jacuzzi, ски гардероба, превоз до скијачките терени (со закажување на рецепција), Wi-Fi

Минимум престој од 2 ноќевања за сите периоди освен Божиќ и Нова година
Минимум престој од 3 ноќевања за период 22.12.2018 - 28.12.2018
Минимум престој од 3 ноќевања за период 29.12.2018 - 01.01.2019
Капацитет на сместување:
- Еднокреветна economy / стандардна соба - 1 лице
- Двокреветна economy / стандардна соба без балкон -2 + 1
- Двокреветна economy / стандардна соба со балкон -2 + 1
- Junior Suite – 3 возрасни + 1 дете
Попусти и доплати:
- Деца до 1,99 год – БЕСПЛАТНО!
- Деца од 2-11,99 год на регуларен кревет во TWIN со еден возрасен што целосно плаќа - 25% попуст на цената за возрасен.
- Деца од 2-11,99 год на дополнителен кревет во TWIN со еден возрасен што целосно плаќа (1 возрасен + 2 деца) - 75% попуст на цената за возрасен.
- Дете од 2-5,99 год на дополнителен кревет во TWIN со двајца возрасни што целосно плаќаат - бесплатно на база полупансион (HB).
- Дете од 6 - 11.99 год на дополнителен кревет во TWIN со двајца возрасни што целосно плаќаат - - 50% попуст на цената за возрасен.
- Деца од 2 - 11.99 год. на втор дополнителен кревет во Junior Suite со двајца возрасени што целосно плаќаат - 50% попуст на цената за возрасен.
- Возрасен на на дополнителен кревет во TWIN или во Junior Suite - 20% попуст на цената за возрасен.

Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна) - 92 евра за возрасни и 46 евра за деца од 2 – 11.99 години.
Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 ( незадолжителна) - 35 евра за возрасни и 17,50 евра за деца од 2 – 11.99 години
Доплата за ланч пакет - 9 евра за возрасен и 4,50 евра за дете од 2 - 11,99 г. по ден (вклучува вода 0.50l, сендвич, овошје или слатки)
- Доплата за туристичка такса 1 Евро по лице на ден

 

Галерија

Hotel Perun & Platinum Casino Hotel Perun & Platinum Casino Hotel Perun & Platinum Casino Hotel Perun & Platinum Casino <