Хотел Perun Lodge 4*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Хотел Perun Lodge
   
Тип на сместување 28.12.2018 - 03.01.2019
HB
04.01.2019 - 12.01.2019 
HB
21.12.2018 - 27.12.2018
13.01.2019 - 18.01.2019
03.02.2019 - 04.03.2019
HB
19.01.2019 - 02.02.2019
HB
01.12.2018 - 20.12.2019
05.03.2019 - 30.04.2019
HB
По лице во Студио 68,00 евра 47,50 евра 38,50  евра 42,00 евра 35,00 евра
Студио за употреба на едно лице 134,50 евра 95,50 евра 56,50  евра 84,00 евра 53,00 евра
По лице во апартман со една спална соба 73,50 евра 53,50 евра 41,00 евра 44,50 евра 37,50 евра
По лице во  Junior suite 73,50 евра 53,50 евра 41,00 евра 44,50 евра 37,50 евра
www.perunlodge.com

Цената е дадена по лице на база ноќевање со појадок и вечера 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера (полупансион) - HB
- Слободно користење на базен, сауна, парна бања, интернет во лоби, ски гардероба, превоз до првата станица до гондолата.

Минимум престој 4 ноќевања во период од 28.12.2018 до 03.01.2019!
Капацитет на сместување:
- Студио - 2 регуларни легла + 1 дополнително легло
- One bedroom Apartment - 2 + 1 дополнително легло / 2 + 2 дополнителни легла
- Junior suite - 2 регуларни легла + 1 дополнително легло
Попусти:
- Деца до 4,99 години на помошно легло – БЕСПЛАТНО!
- Дете од 5 до 11.99 г. на дополнително легло – 17,00 евра на ден
- Деца од 5-11,99 на регуларно легло - 25% попуст од цената за возрасен
- Возрасен на дополнително легло - 30% попуст
Доплата:
- Задолжителна Новогодишна вечера
- во главната сала на ресторанот: 81,50 евра за возрасен и 41,50 евра за деца од 5 до 11,99 години.
- во зимската градина на ресторанот:70,00 евра за возрасен и 35,50 ерва за деца од 5 до 11,99 години.
- Паркинг - 10,50 евра од автомобил на ден.
- Доплата за туристичка такса 1 Евро по лице на ден
- 10% попуст за сите типови соби за престој од 05.03.2019 до 15.04.2019.

Резервациите за рана уплата не важат за доплатите!

АКЦИЈА
7=6; 10=9; 11=10; 14=12 за датуми на пристигнување на 01.12.2018 до 20.12.2018 и од 24.02.2019 до 30.04.2019 година.

Акцијата се комбинира со попустот за рана уплата

 

Галерија

Хотел Perun Lodge Хотел Perun Lodge Хотел Perun Lodge Хотел Perun Lodge Хотел Perun Lodge Хотел Perun Lodge Хотел Perun Lodge Хотел Perun Lodge Хотел Perun Lodge Хотел Perun Lodge Хотел Perun Lodge Хотел Perun Lodge