Hotel Perelik Palace 5*
Пампорово - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Hotel Perelik Palace
   
Тип на сместување 10.12.2018 - 28.12.2018
05.01.2019 - 20.04.2019
29.12.2018 - 04.01.2019
HB FB HB флекси + ски карта FB флекси + ски карта HB FB HB  флекси + жичара FB флекси + жичара
По лице во Junior Suite 57,50 € 67,00 € 86,50 € 95,50 € 76,00 € 85,00 € 104,50 € 114,00 €
По лице во Апартман - Мезонет 70,00 € 79,50 € 99,00 € 108,00 € 91,00 € 100,00 € 119,50 € 129,00 €
Возрасен на дополнително легло 44,00 € 53,00 € 72,50 € 81,50 € 56,50 € 65,50 € 85,00 € 94,50 €
Дете 7 - 11,99 год. на редовно легло 39,00 € 44,00 € 56,50 € 61,00 € 50,50 € 55,00 € 68,00 € 72,50 €
Дете  7 - 11,99 год. на дополнително легло 29,50 € 34,00 € 46,50 € 51,00 € 38,50 € 43,00 € 56,00 € 60,50 €
Дете  3 - 6,99  год. на редовно легло 23,50 € 27,00 € 23,50 € 27,00 € 30,50 € 34,00 € 30,50 € 34,00 €
Дете  3 - 6,99  год. на дополнително легло 12,00 € 15,50 € 12,00 € 15,50 € 18,00 € 21,50 € 18,00 € 21,50 €
Еднокреветна соба 70,00 € 79,50 € 99,00 € 108,00 € Еднокреветна соба = Двокреветна соба


* Цената е дадена во евра на ден по лице /дневно од соба/Апартман/полупансион 

Во цената е вклучено:

  • Ноќевање по лице на одбраниот оброк
  • користење на базен, фитнес, сауна, Wi-Fi
  • ски гардеробер за опрема

Божиќна вечера (задолжителна) - 40 еур за возрасен, 25 еур за деца (2-11,99 г.)
Новогодишна Вечера (задолжителна) -70 еур за возрасен, 38 еур за деца (2-11,99 г.)
Новогодишната вечера е на мени
Доплата за туристичка такса 1 Евро по лице на ден15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.09.2018
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 01.12.2018

 

Галерија

Hotel Perelik Palace Hotel Perelik Palace Hotel Perelik Palace Hotel Perelik Palace