Hotel Panorama Resort 4*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Hotel Panorama Resort 4*
   
Тип на сместување 01.12.2018 - 07.12.2018
16.03.2019 - 31.03.2019
08.12.2018 - 21.12.2018
02.03.2019 - 15.03.2019 
12.01.2019 - 01.02.2019
17.02.2019 - 01.03.2019
22.12.2018 - 28.12.2018
03.01.2019 - 11.01.2019
02.02.2019 - 16.02.2019
29.12.2018 - 02.01.2019
BB HB BB HB HB HB HB
По лице во 1/2  соба 16,00 € 19,00 € 19,00 € 22,50 € 31.00 € 35,50 € 57,50 €
По лице во Studio 16,00 € 19,00 € 19,00 € 22,50 € 31,00 € 35,50 € 57,50 €
По лице во One bedroom apartment 18,00 € 21,50 € 21,50 € 25,00 € 35,00 € 38,00 € 61,00 €
По лице во Two bedroom apartemnt  18,00 € 21,50 € 21,50 € 25,00 € 35,00 € 38,00 € 61,00 €
Еднокреветна соба 23,00 € 29,00 € 29,00 € 34,00 € 48.00 € 53,00 € 115,00 €
 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање по лице со појадок - BB / или ноќевање со појадок и вечера – HB
- Слободно користење на базен, детско катче
- Превоз до гондолата според распоред на рецепција
- * HB полупансионот вклучува чаша вино или пиво за време на вечерата

Минимум 3 ноќевања за престој од 29.12.2018 - 02.01.2019
Капацитет на сместување:
- Двокреветна соба – 2+1 или 2 + 2 лица
- Студио - – 2+1 или 2 + 2 лица
- Апартман со една спална соба – 2+2 или 3+1
- Апартман со две спални соби – 4+2 или 5+1
Попусти и доплати:
- 1 или 2 деца до 5,99 год. на дополнителен кревет - бесплатно!
- 1 возрасен со 1 или 2 деца до 5,99 год.– цена за еднокреветна соба
- 1 возрасен со 1 дете 6-13,99 год. детето има 50% попуст!
- 1 возрасен со 2 деца 6-13,99 год. секое дете има 50% попуст!
- 2 возрасни со 1 дете 6-13,99 год. детето има 50% попуст!
- 2 возрасни со 2 деца 6-13,99 год. првото дете има 50% попуст, второто е бесплатно!
- Возрасен на дополнително легло – 25% попуст
- Доплата за туристичка такса 1 Евро по лице на ден
20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 15.10.2018
15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 15.11.2018
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.11.2018

Долг престој:
- 15% попуст за престој од минимум 7 ноќевања за престој во период 01.12 - 21.12.2018 и 12.01 - 01.02.2019 и 17.02 - 31.03.2019

Акциите МОЖЕ да се комбинираат со попустот за рана уплата.

 

Галерија

Hotel Panorama Resort Hotel Panorama Resort Hotel Panorama Resort Hotel Panorama Resort Hotel Panorama Resort Hotel Panorama Resort Hotel Panorama Resort Hotel Panorama Resort