Hotel Orpheus 4*
Пампорово - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Hotel Orpheus
   
Тип на сместување
HB
28.12.2018 - 01.01.2019 02.01.2019 - 08.01.2019
19.01.2019 - 16.02.2019 
09.01.2019 - 18.01.2019
17.02.2019 - 03.03.2019
21.12.2018 - 27.12.2018
04.03.2019 - 15.03.2019
23.03.2019 - 07.04.2019
HB BB HB BB HB BB HB
По лице во двокреветна соба 81,50 еур 38,50 еур 46,00 еур 35,00 еур 42,50 еур 27,00 еур 34,50 еур
Трокреветна соба за 3 лица 209,50 еур 96,50 еур 118,50 еур 88,50 еур 109,50 еур 69,00 еур 90,00 еур
Апартман за 2+2 или 3 лица 232,50 еур 109,50 еур 131,00 еур 100,00 еур 121,00 еур 76,00 еур 98,00 еур
Еднокреветна соба 121,00 еур 57,50 еур 64,50 еур 53,00 еур 60,00 еур 40,50 еур 47,00 еур
www.orpheuspamporovo.com

Цената е дадена на ден по лице освен за трокреветна соба и апартман 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок или појадок и вечера (со исклучок на трокреветна соба и апартман)
- Користење на базен, фитнес, џакузи, сауна, парна бања, детско катче, интернет
- Ски гардеробер за опрема
- Паркинг пред хотелот
- Интернет
- Трансфер до ски центарот Malina 2

Минимум престој 4 ноќевања за период од 28.12.2018 до 01.01.2019 година!
Минимум престој 5 ноќевања за период од 19.01.2019 до 16.02.2019 година!
Капацитет на сместување:
- Еднокреветна соба - 1 лице
- Двокреветна соба- 2+1
- Трокреветна соба - 3 лица
- Апартман - 2+2 или 4 возрасни
Попусти и доплати:
Двокреветна соба
- Деца до 4,99 год - Бесплатно
- Деца од 5-12,99 на дополнително легло - Бесплатно
- Деца од 5-12,99 на стандардно легло - 50% попуст

Апартман
- Деца до 4,99 год - Бесплатно
- Деца од 5-12,99 на дополнително легло со 3 возрасни - плаќа 10% од редовната цена
- Четврто возрасно лице на дополнителен кревет - плаќа 15% од редовната цена


- Доплата за Ручек – 8,50 еур за возрасен на ден и 4,50 еур за дете (5 - 12,99год) по ден
- Божиќна вечера (Задолжителна):
За ВВ услуга - 46 еур за возрасен, 23 еур за деца (5 - 12,99 години)
За НВ услуга - 39 еур за возрасен, 19,50 еур за деца (5 - 12,99години)
- Новогодишна Вечера (Задолжителна) - 92 еур за возрасен, 46 еур за деца (5 - 12,99 години)
- Доплата тур.такса 1 еур по лице по ден
Специјална понуда:

15% попуст за престој од 18.01.209 – 30.01.2019 година, за резервации направени до 20.11.2018 година!

Специјалната понуда важи за престој од минимум 3 ноќевања.

Специјалната понуда не се комбирина со попустите за рана уплата и со акцијата

 

Галерија

Hotel Orpheus Hotel Orpheus Hotel Orpheus Hotel Orpheus