Hotel Orlovets 5*
Пампорово - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Hotel Orlovets
   
Тип на сместување 01.12.2018 - 28.12.2018
04.03.2019 - 20.04.2019
05.01.2019 - 03.03.2019 29.12.2018 - 04.01.2019
BB HB BB HB BB HB
По лице во двокреветна соба 39,50 € 46,50 € 45,50 € 52,50 € 69,00 € 76,00 €
Еднокреветна соба 57,50 € 64,50 € 63,00 € 70,00 € 137,00 € 152,00 €
 

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање по лице на одбраниот оброк
 • Користење на базен и фитнес центар, парна бања, сауна, паркинг, wi-fi
 • Трансфер до ски слоповите со закажување на рецепција

 Капацитет на сместување:          

 • Еднокреветна - 1 лице
 • Двокреветна - 2+1 лица

Попусти и доплати:

 • Дете до 4,99 год - Бесплатно со двајца возрасни со полна уплата
 • Дете до 4,99 год. со 1 возрасен - плаќаат сума за еднокреветна соба
 • Дете од 5-11,99 год. на дополнително легло - 50% попуст
 • Дете од 5-11,99 год. на стандардно легло - 25% попуст
 • Возрасен на дополнително легло - 25% попуст
 • Доплата тур.такса 1 еур по лице по ден

Новогодишна Вечера (задолжителна) - 70 евра за возрасен, 40 евра за деца (2-11,99 год.)
Божиќна Вечера (незадолжителна) - 40 евра за возрасен, 25 евра за деца ( 2-11,99 год.)15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.09.2019
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 01.12.2018

Попустот за рана резервација не важи за доплатите!

 

Галерија

Hotel Orlovets Hotel Orlovets Hotel Orlovets Hotel Orlovets