Хотел Olymp 3*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Хотел Olymp
   
Тип на сместување 28.12.2018 - 04.01.2019 05.01.2019 - 19.01.2019 01.12.2018 - 27.12.2018 20.01.2019 - 23.02.2019 24.02.2018 - 31.03.2019
BB HB BB HB BB HB BB HB
По лице во двокреветна стандард соба 25,00 € 33,50 € 19,00 € 27,50 € 18,00 € 25,00 € 16,50 € 23,50 €
По лице во двокреветна Lux соба 26,50 € 34,50 € 20,50 € 28,50 € 19,00 € 26,00 € 18,00 € 25,00 €
Еднокреветна соба 40,00 € 52,50 € 30,00 € 43,50 € 28,50 € 39,00 € 26,50 € 37,50 €
Апартман со една спална соба 57,50 € 73,50 € 44,00 € 57,50 € 40,50 € 54,00 € 38,00 € 52,00 €
2 лица
Мезонет 98,00 € 122,00 € 71,50 € 99,00 € 69,00 € 94,50 € 64,50 € 92,00 €
4 лица


Цената е дневно по лице на база ноќевање со појадок или појадок и вечера 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок - BB / или ноќевање со појадок и вечера - HB
- Слободно користење на сауна, џакузи, парна бања, фитнес центар, ски гардероба, интернет
- Бесплатен превоз до првата станица на Гондола ски лифтот

Минимум престој 3 ноќевања во период од 28.12.2018 до 04.01.2019!
Попусти:
- Дете до 4,99 години со двајца возрасни - Бесплатно
- Дете до 4,99 со еден возрасен – по цена за еднокреветна соба
- Деца од 5-11,99 на дополнително легло – 50% попуст
- Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
Доплати:
- Новогодишна Вечера (задолжителна) за резервации на ВВ услуга - Возрасен 46 евра, дете 5 -11,99 години 20 евра
- Новогодишна Вечера (задолжителна) за резервации на НВ услуга - Возрасен 40 евра, дете 5-11,99 години 17.25 евра
- Туристичка такса 1 евро од ден по лице
Капацитет на сместување:
Еднокреветна соба - 1 лице
Двокреветна соба - 2 лица
Двокреветна Deluxe соба - 2 + 1 дете
Апартман со 1 спална соба - 2 + 2 деца
Апартман со две спални соби - 4 лица + 1 дете
АКЦИЈА
6=5, 7=6, 10=9, 11=10, 14=12 важи за време на престој од 01.12.2018 до 27.12.2018 и од 20.01.2019 - 31.03.2019

Акцијата не се комбинира со попустот за рана уплата

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.10.2018
15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.11.2018
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 20.12.2018

 

Галерија

Хотел olymp Хотел olymp Хотел olymp Хотел olymp Хотел olymp Хотел olymp Хотел olymp Хотел olymp