Hotel Mursalitsa 3*
Пампорово - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Hotel Mursalitsa
   
Тип на сместување 28.12.2018 - 03.01.2019
HB
23.12.2018 - 27.12.2018    21.01.2019 - 28.02.2019  
HB
04.01.2019 - 20.01.2019
HB
01.12.2018 - 22.12.2018   01.03.2019 - 15.04.2019
HB
По лице во двокреветна соба  63,50 € 41,00 € 33,00 € 29,50 €
Еднокреветна соба  110,50 € 56,50 € 52,00 € 38,00 €
Апартман со една спална соба  82,00 € 59,00 € 46,00 € 35,50 €
Апартман со две спални соби за 4 лица * 235 € 143 € 120 € 106 €


Цената обележана со * е дадена по соба по ноќевање на база полупансион 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање по лице (освен за Апартман за 4 лица) на база полупансион
- Бесплатно користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, теретана, надворешен паркинг, интернет
- Превоз до ски центарот Студенец (со резервација на рецепција)

Минимум престој 3 ноќевања за новогодишниот период
Капацитет на сместување:
- Двокреветна соба – 2 + 1 лице
- Студио – 2 + 1 лице
- Апартман со една спална соба – 2 + 2 лица
- Апартман со две спални соби – 4 + 2 лица
Попусти:
- Деца до 6.99 години – БЕСПЛАТНО!
- Прво дете 7 – 12.99 години на дополнително легло – БЕСПЛАТНО!
- Второ дете 7 – 12.99 години на дополнително легло во студио – 50 % попуст
- Деца 7 – 12.99 години на редовно легло – 50 % попуст
- Возрасен на дополнително легло – 30 % попуст
Доплати:
- Новогодишна вечера (задолжителна) – 57,50 Евра за возрасен и 29 Евра за деца 7 – 12.99 години
- Божиќна вечера (незадолжителна) – 34,50 Евра за возрасен и 17,50 Евра за деца 7 – 12.99 години
- Доплата за туристичка такса 1 Евро по лице на ден
20 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.11.2018 ГОДИНА!

ПОПУСТОТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА НЕ ВАЖИ ЗА ПЕРИОДОТ 28.12.2018 – 03.01.2019 ГОДИНА!

 

Галерија

Hotel Mursalitsa Hotel Mursalitsa Hotel Mursalitsa Hotel Mursalitsa