Murite Club Hotel 4*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Murite Club Hotel
   
Тип на сместување 01.12.2018 - 20.12.2018 
04.03.2019 - 13.04.2019 
21.12.2018 - 27.12.2018 
02.01.2019 - 19.01.2019 
28.12.2018 - 01.01.2019  20.01.2019-03.03.2019
HB HB HB HB
По лице во  двокреветна стандард соба      € 22,50 € 33,00 € 46,00 € 30,50
Orchidea / Camelia зграда
Еднокреветна стандард соба € 33,50 € 49,50 € 69,00 € 46,00
Orchidea / Camelia зграда
По лице во апартман со една спална соба € 26,00 € 36,50 € 54,00 € 34,00
Orchidea / Camelia зграда
По лице во апартман со две спални соби € 22,50 € 33,00 € 46,00 € 30,50
Orchidea / Camelia зграда
По лице во апартман со 3 спални соби € 22,50 € 33,00 € 46,00 € 30,50
Orchidea / Camelia зграда
По лице со двокреветна соба € 26,00 € 37,50 € 54,00 € 35,00
Azalia зграда
Еднокреветна Deluxe соба Azalia зграда € 38,50 € 56,50 € 80,50 € 53,00
По лице во апартман со една спална соба Azalia зграда € 29,50 € 41,00 € 61,00 € 38,50
По лице во апартман со две спални соби Azalia зграда € 26,00 € 37,50 € 54,00 € 35,00
По лице во апартман со 3 спални соби Azalia зграда € 26,00 € 37,50 € 54,00 € 35,00
www.murite.bg

Цената е за ноќевање/полупансион по лице на ден 
Во цената е вклучено:
-ноќевање, појадок и вечера (шведска маса)
-бесплатно користење на внатрешен базен, фитнес, џакузи, wi-fi на рецепција, детски клуб,бесплатен превоз до ски слоповите
-доплата за all inclusive по лице- 8 еур за возрасни , 4,50 евра за деца од 5,99-13,99 год.

*Минимум престој 4 ноќевања за периодот 28.12.2018-01.01.2019!
Попусти и доплати:
- Деца до 5,99 год. БЕСПЛАТНО
- Дете од 5,99-13,99 на стандардно легло – 50% попуст (Орхидеја, Камелија или Азалија зграда)
- Прво дете од 5,99-13,99 на екстра легло-БЕСПЛАТНО
- Второ дете од 5,99-13,99 на екстра легло- попуст 50%
- Возрасен на екстра легло –попуст 50%

- Доплата за Новогодишна Вечера (задолжителна) за оние кои се претплатени на полупансион или all inclusive 69 еур за возрасни и 35 еур за деца (5,99-13,99)
- Доплата за Божиќна Вечера 29 еур за возрасни и 17,50 еур за деца (5,99-13,99)


-Доплата за тур.такса 1 евро по лице по ден
АКЦИЈА
7=6 / 14=12 за датуми на пристигнување во периоди: 01.12.2018 – 20.12.2018 и 20.01.2019 – 13.04.2019

Акцијата се додава само на 10% попуст на рана уплата

ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ
20% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 30.09.2018
15% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 15.11.2018
10% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 15.12.2018

ПОПУСТ ОД 30 % ЗА ПРЕСТОЈ ВО СЛЕДНИОТ ТЕРМИН: 14.01 - 31.01.2019
ВАЛИДНО Е САМО ЗА УСЛУГАТА HB (ноќевање со појадок и вечера)

 

Галерија

Хотел Murite Хотел Murite Хотел Murite Хотел Murite Хотел Murite Хотел Murite Хотел Murite Хотел Murite Хотел Murite Хотел Murite Хотел Murite Хотел Murite