Хотел MPM Guinness 4*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Хотел MPM Guinness
   
Вид на сместување 28.12.2018 -04.01.2019 05.01.2019 - 11.01.2019  21.12.2018 - 27.12.2018 19.01.2019 - 01.03.2019  01.12.2018 - 20.12.2018 12.01.2019 - 18.01.2019 02.03.2019 - 14.04.2019 
HB HB HB HB
По лице во  Studio 70,20 € 53,00 € 46,60 € 41,00 €
По лице во  One Bedroom Apartment 76,00 € 57,50 € 50,00 € 44,30 €
Наем на Two bedroom Apartment за 4 лица 267,00 € 200,00 € 175,00 € 152,00 €
Studio за едно лице 140,50 € 105,00 € 70,20 € 64,40 € 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера
- Користење на внатршен базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи
- Остава за опремата за скијање
- Превоз до скијачките терени (со закажување на рецепција)
- Wi – fi
- паркинг (доколку има рсположиви места)

Минимум престој од 4 ноќевања за период од 05.01.2019 - 11.01.2019!
Минимум престој од 5 ноќевања за период од 28.12.2018 - 04.01.2019!
Капацитет на сместување:
- Студио – 2 + 1 лице
- Апартман со една спална соба – 2 + 2 лица
- Апартман со две спални соби - минимум 4 +2 лица
Попусти и доплати:
- дете до 1,99 години – бесплатно
- дете од 2 – 11,99 години на дополнително легло доплаќа 14 евра од ноќ
- деца од 2 – 11,99 години на регуларно легло во студио или во апартман со една спална соба – 25% попуст од цена за возрасен
- возрасен на дополнителен кревет – 25% попуст
- внатрешна гаража со доплата од 10 евра од ноќ од автомобил
- Новогодишна вечера (задолжителна) – 80 евра за возрасни и 40 евра за деца од 2– 11,99 години.
- Доплата за туристичка такса 1 Евро по лице на ден
15% попуст за престој до 21.12.2018 година!
10% попуст за престој од 27.12.2018 – 02.01.2019 година!
10% попуст за престој од 06.01.2019 – 25.01.2019 година!

Попустот за рана уплата не е валиден за доплатите

АКЦИЈА
7=6; 10=9; 11=10; 14=12 за датуми на пристигнување до 21.12.2018 и од 08.03.2019
Акциите може да се комбинираат со попустот за рана уплата.