Хотел MPM Sport 4*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Хотел MPM Sport
   
Тип на сместување 28.12.2018 - 04.01.2019
HB
05.01.2019 - 11.01.2019
HB
21.12.2018 - 27.12.2018 12.01.2019 - 08.03.2019
HB
01.12.2018 - 20.12.2018 09.03.2019 - 15.04.2019
HB
По лице во двокреветна      Executive соба 81,50 € 70,00 € 56,00 € 46,50 €
По лице во двокреветна Deluxe соба 96,50 € 84,00 € 62,50 € 50,00 €
Наем на апартман за 4 лица 259,00 € 221,00 € 177,00 € 149,50 €
Еднокреветна Executive соба 165,50 € 141,50 € 91,00 € 81,50 €
Еднокреветна Deluxe соба 193,00 € 168,00 € 98,00 € 85,00 €
www.mpmhotels.bg

Цената е дадена од ноќ по лице на база полупансион (појадок и вечера) или за наем на АПП за 4 лица, како и за 1/1 еднокреветна Executive и 1/1 еднокреветна Deluxe соба 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера
- Користење на внатрешен базен, сауна, џакузи, римска бања, ски гардеробер, Wi-Fi

Минимум престој 3 ноќевања од 21.12.2018 - 27.12.2018 и 12.01.2019 - 08.03.2019
Минимум престој 4 ноќевања од 05.01.2019 - 11.01.2019
Минимум престој 5 ноќевања од 28.12.2018 - 04.01.2019
Капацитет на сместување:
Еднокреветна соба Executive / Deluxe – 1 лице
Двокреветна Executive – 2 лица
Двокреветна Deluxe – 2+1 лице
Апартман – 2+2 лица
Попусти и доплати:
- Деца до 1,99 год - Бесплатно!
- Деца 2-12,99 год сместени во Executive или Deluxe 1/2 соба на екстра кревет - 18,00 еур од ден
- Деца 2-12,99 год сместени на регуларен кревет - 25% попуст
- 3-то возрасно лице на екстра легло - 25% попуст
- Доплата за туристичка такса 1 еур по лице по ден

Задолжителна Новогодишна вечера за возрасен - 90 евра за возрасни, деца 2-12,99 години - 45 евра
Внатрешна загреана гаража 9,5 евра по ноќ, по автомобил
АКЦИЈА
7=6; 10=9; 11=10; 14=12 за датуми на пристигнување до 21.12.2018 и од 15.03.2019

10% попуст за престој до 20.01.2019 година!

Попустот не важи за доплатите!
Акцијата може да се комбинира со попустот за рана резервација.

 

Галерија

Хотел mpm Хотел mpm Хотел mpm Хотел mpm Хотел mpm Хотел mpm Хотел mpm Хотел mpm Хотел mpm Хотел mpm Хотел mpm Хотел mpm