Hotel Lion 4*
Боровец - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Hotel Lion
   
Тип на сместување 29.12.2018 - 04.01.2019  05.01.2019 - 11.01.2019   16.02.2019 - 22.02.2019   15.12.2018 - 28.12.2018   12.01.2019 - 18.01.2019    26.01.2019 - 15.02.2019   01.12.2018 - 14.12.2018   19.01.2019  - 25.01.2019    23.02.2019 - 31.03.2019  
HB HB HB HB
По лице во двокреветна соба € 69,00 € 41,50 € 39,00 € 35,50
Еднокреветна соба € 132,50 € 57,50 € 55,50 € 52,00
По лице во Twin  голема соба € 72,50 € 46,00 € 44,00 € 38,00
По лице во Family соба € 78,50 € 54,00 € 52,00 € 46,00
Апартман за 4 лица € 264,50 € 184,00 € 172,50 € 155,50
Возрасен на дополнително легло € 52,00 € 34,50 € 31,00 € 29,00
www.lionhotelborovets.com

Цената е дадена на ден по лице или дневно од Апартман на полупансион 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера (локални пијалоци вклучени за време на вечерата)
- Користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, ски гардеробер
- Бесплатен превоз до почетната станица на ски лифтот со закажување на рецепција

Минимум престој - 5 ноќевања!
Капацитет на сместување:
- Еднокреветна - 1 лице
- Двокреветна - 2 + 0 лица
- Двокреветна пространа - 2+1 лица
- Фамилијарна соба - 2+2 лица
- Апп - минимум 4 возрасни максимум 4+1
Попусти и доплати:
- Деца до 3,99 год - Бесплатно
- Деца 4-11,99 год. на дополнително легло - 50% попуст од цената за дополнително легло
- Деца 4-11,99 год. на стандардно легло - 25% попуст од цената за стандардно легло
- Доплата тур.такса 1 еур по лице по ден

Божиќна вечера (Незадолжителна) - 45 еур за возрасен и 25 еур за деца (4-11,99год)
Новогодишна Вечера (Задолжителна) - 80 еур за возрасен и 40 еур за деца (4-11,99год)
ПОПУСТ за рана резервација:
20 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2018
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2018

Попустот не важи за доплатите

АКЦИЈА
7=6; 10=9; 14=12 за датуми на пристигнување од 03.03.2019 до крај на сезоната

Акцијата може да се комбинира со попустите за рана уплата

 

Галерија

Hotel Lion Hotel Lion Hotel Lion Hotel Lion Hotel Lion Hotel Lion Hotel Lion Hotel Lion Hotel Lion Hotel Lion Hotel Lion Hotel Lion